У Криму 1 жовтня чули вибухи / скріншот

Вибух та пожежа на аеродромі Бельбек у тимчасово окупованому Росією Криму може свідчити про виснаження ресурсу авіаційної техніки та ресурсів РФ.

Таку думку висловив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.

"А що сталося у Бельбеку? При посадці літак викотився за межі злітно-посадкової смуги і загорівся? Ну, якщо це так, то викотився він просто на відмінно. Але насправді цікаво ось що. Припустимо, і справді викотився літак. Ок. але про що це тоді говорить?" – задався питанням експерт.

"Це говорить, по-перше, про те, що пілот не був достатньо професійним, щоб оцінити ситуацію і здійснити безпечну посадку. Тобто, на одному з найважливіших аеродромів РОВ польоти здійснював... жовторотик? По-друге, пілота могла підвести техніка, яка давно вже була не придатна до польотів, але літати зараз російським льотчикам вже просто нема на чому. Тобто, можна говорити про виснаження ресурсу авіаційної техніки. По-третє, це може бути одночасно і по-перше і по-друге, що просто бінго – некваліфікований пілот, за штурвалом вбитої часом техніки, і як результат – клуби диму над Бельбеком", – додав експерт.

Вибух і пожежа на аеродромі Бельбек: що відомо

У суботу, 1 жовтня, в тимчасово окупованому Росією Криму на аеродромі Бельбек прогримів вибух і почалася сильна пожежа.

Представник окупаційної влади Севастополя Развожаєв заявив, що сталася "позаштатна ситуація":

"За інформацією рятувальників, при посадці літак викотився за межі злітно-посадкової смуги і загорівся".