Перемога над Росією – це загибель всіх, хто в Кремлі і великої кількості росіян.
На війні, як виявилося, найважливіше це моральний дух, а не фізичний стан. Про це сказав офіцер Центру масштабування технологічних рішень, екс-командир 5 роти 126 батальйону 112 бригади Ігор Салій в ефірі Укрінформ TV.
Він зазначив, що нерідко помилявся в бійцях, оцінюючи їх зовнішність.
"Коли я бачив хлопчину з тоненькими ніжками із здоровенним пивним пузом, то думав, ну що це за воїн. А потім з’ясовувалося, що це кіборг помножений на безкінечність, супер воїн", - наголосив Салій.
Водночас, за його словами, важливо мати і хорошу фізичну підготовку, бо доводиться носити на собі 30 кг і більше боєкомплекту і спорядження.
"Дуже важко було носити. Дивувався, як то витримували хлопці у віці 50-55 років. Витримували все. Я добігав і помирав, але не показував, що вже виснажений, ще допомагав своїм, але я не знаю як вони це все долали", - сказав Салій.
Він розповів, що в нього був переломний момент на війні, коли були дуже великі втрати. "Я вже не зовсім розумів де наші, де не наші. В мене вже був складний морально-психологічний і фізичний стан. Це коли вже було все занадто. Я побачив за короткий час стільки, скільки нормальній людині вистачило б на 10 життів. І коли я думав, що все, то приїхали хлопці, нас поміняли і я поїхав в лікарню", - зазначає Салій.
Він також зазначив, що перемога дається Україні "якимись неймовірними втратами". При цьому додав, що йдеться не стільки про кількість, адже навіть якщо одна людина загинула в підрозділі, це горе для всіх.
"Не можна так казати, але я бачу перемогу - як загибель всіх, хто знаходиться в Кремлі і дуже великої кількості росіян. Я надіюсь, що це буде дуже скоро. Бо один дядько сказав, що війна закінчиться дуже зненацька, тобто навіть не зрозумієш цього. Я дуже того хочу. Бо я не хочу, щоб були дуже довгі перемовини. Я хочу, щоб було "бах" і вони всі здохли і ми перемогли", - сказав Салій.
Як повідомляв УНІАН, за оцінками психологів, багато фронтовиків постраждали від посттравматичного стресового розладу. Військові психологи вже побоюються погіршення психічного здоров’я військовослужбовців.
Військовий псилохолог Ілля, який працює в центрі підтримки, розповів, що головна мета закладу - реабілітація військовослужбовців, щоб вони залишалися здоровими і фізично, і морально, і емоційно. Раніше він брав участь у бойових діях, тому розуміє травму війни з власного досвіду, через це його пацієнти відчувають себе більш комфортно та легше йдуть на контакт, розповідаючи власний досвід.