Військові психологи б'ють на сполох через психологічний стан бійців/ колаж УНІАН / фото facebook.com/JointForcesCommandAFU, УНІАН

Ті, хто проміняв цивільне життя на фронтове, сильно постраждали від посттравматичного стресового розладу, а військові психологи вже побоюються погіршення психічного здоров’я військовослужбовців, повідомляє Sky News. 

"Все, що зробили росіяни - намагалися нас знищити, вбивали наших побратимів - це глибоко впливає на мій емоційний стан. Війна - це важко", - поділився в інтерв'ю видання військовий на ім'я Максим. 

Зазначається, що солдат отримав підтримку в імпровізованому психологічному центрі на сході України, який стоворили його побратими з 41-ї бригади. У цьому закладі може одночасно перебувати близько 10 осіб, кожен з яких може залишатися на кілька днів. Крім того, кожному відвідувачу пропонують ліжко, їжу та простір для відпочинку, його також оцінюють військові психологи та заохочують поговорити про те, що відбувається в його голові.

Відео дня

Максим розповів, що зрозумів, що з ним відбувається щось не те, коли вийшов із двотижневої ротації у прифронтовому місті Часів Яр Донецької області. За його словами, у голові крутилося безліч думок про страшні картини, які трапились на "нулі" і він ніяк не міг їх позбутися. 

"Це все лягло на мене, тому я звернувся до психолога, щоб він надав мені хоч якусь допомогу", - каже військовослужбовець. 

У матеріалі зазначили, що, як і більшість українців, які воюють, Максим раніше був цивільним. Він працював інженером-електриком, а в квітні 2022 року пішов добровольцем у військо, але війна дуже змінила його і з кожним днем ставало все важче. За словами військового, центр підтримки запропонував йому трохи перепочинку, на що він без вагань погодився, бо потребував допомоги.

"Це місце дуже допомагає, тому що ти намагаєшся позбутися всього, через що ти пройшов, відновитися, зібратися з думками… Тому що солдат, який розбитий всередині… Він не може виконувати ці завдання належним чином і може завдати шкоди іншим", - поділився Максим.  

Крім того, військовий псилохолог Ілля, який працює в центрі підтримки розповів, що головна мета закладу - реабілітація військовослужбовців, щоб вони залишалися здоровими і фізично, і морально, і емоційно. Раніше він брав участь у бойових діях, тому розуміє травму війни з власного досвіду, через це його пацієнти відчувають себе більш комфортно та легше йдуть на контакт, розповідаючи власний досвід.

"Я кажу хлопцям: ви можете мовчати, але травма залишиться всередині вас, і чим більше ви накопичуєте, тим гірше стає… Ніхто з нас не зроблений зі сталі", - розповів Ілля. 

Також він наголосив на важливості лікування психологічних травм та попередив про серйозні наслідки, якщо бійців залишити без належної допомоги. 

"Ми можемо втратити військовослужбовця. У нього почнуться проблеми, і він, крім самого себе, може завдати шкоди іншим", - підкреслив військовий психолог. 

Ситуація на фронті - останні новини

Як раніше писав УНІАН, нещодавно російський диктатор Володимир Путін заявив про 700 тисяч російських окупантів на війні проти України. За його словами, армія РФ продовжить наступ у Харківській області, щоб відсунути лінію фронту і знизити ймовірність ударів по Бєлгороду.

Також УНІАН повідомляв, що росіянам залишилося 7 км, щоб перерізати "дорогу життя" ЗСУ на Донбасі

"ЗС РФ хочуть дійти до автотраси T0504, яку називають "дорогою життя". Вона йде від Костянтинівки до Покровська, звідки відкривається шлях на Дніпро. Зараз це основний маршрут постачання угруповання ЗСУ в районі Часового Яру", - зазначив аналітик Bild Юліан Рьопке.

Вас також можуть зацікавити новини: