Знадобився цілий "космодром": експерт розповів, як радянська ракета збила літак А-50

Імовірно, українська спецслужба спеціально зробила вкидання про застосування Patriot.

Блискуча операція Сил оборони України, під час якої понад рік тому було збито російський літак дальнього радіолокаційного виявлення та управління, а також бомбардувальник Ту-22М3, здійснена за допомогою радянської ракети С-200.

Як розповів в ефірі Radio NV полковник запасу ЗСУ, пілот-інструктор Роман Світан, українським військовим вдалося здійснити надскладну операцію.

Зокрема, експерта попросили прокоментувати інформацію про те, що, як з'ясувалося, ЗСУ раніше збили А-50 і дальній бомбардувальник Ту-22М3 з радянського ЗРК ракетою С-200, використавши стандартну пускову установку. При цьому чутки ходили про застосування Patriot.

"Це - надскладна операція. Для того щоб заправити цю ракету, цілий поїзд їде на пускову установку. Вона, взагалі-то, принаймні, основні зенітно-ракетні комплекси об'єктового типу, тобто там мало не цілий космодром для запуску цієї ракети має бути, спеціальна інженерна служба", - сказав експерт.

За його словами, щоб у таємниці від ворога підготуватися до пуску, ймовірно, були задіяні західні союзники України. Як пояснив Світан, українським військовим потрібно було точно знати, на якій висоті пересувається ціль, у якому напрямку, відповідно провести інженерну підготовку тощо.

"Ракета непогана, 250 км упевненого перехоплення - досить-таки серйозна ракета, яку свого часу придумали ще в СРСР. Це, можна сказати, п'ять ракет разом. Одна - основна, з маршовим двигуном і чотири - розгінні - так звані розгінні блоки твердопаливні, які дають можливість ракеті, припустімо, вийти вже на певну висоту, і далі запускається маршовий двигун", - розповів Світан.

Він додав, що в С-200 є одна проблема - наведення на ділянці перед виходом на ціль, оскільки ракета "йде за радіогоризонт".

"Наведення відбувається, все-таки, за допомогою основних комплексів, що залишаються на землі, йде за радіогоризонт. І на останніх етапах, кілька сотень метрів до цілі, ракета вже не керується. Але, тим не менш, вона має понад 200 кг бойової частини, це десятки тисяч вражаючих елементів і, можна сказати, серйозний удар... Причому, дальність дає змогу (бити - УНІАН) на 300 км, за великим рахунком, можна діставати навіть до Керченського мосту", - наголосив Світан.

Експерт припускає, що версія про застосування Patriot була спеціально вкинута в інформаційне поле спецслужбами України, щоб "не шукали" С-200.

"Усі шукали блукаючий Patriot. Чому? Для того, щоб відвести можливість пошуку С-200. І ця операція була дійсно дуже грамотно і розумно проведена ГУРом... Усі почали шукати Patriot блукаючий, почали шукати F16, яких не було. Це теж було іпсо, щоб перенаправити увагу аналітичних центрів РФ", - пояснив аналітик.

Він стверджує, що зараз, через понад рік, про цю операцію можна говорити, оскільки відповідні об'єкти Сил оборони вже недоступні для ураження з боку РФ. Світан не виключає, що за рік українські фахівці вже могли внести корективи в головку самонаведення ракети.

Знищення А-50

Як писав УНІАН, 14 січня 2024 року батарея ЗРК чекала на А-50, що перетинав Азовське море з літаком командного центру Іл-22. Російські екіпажі були впевнені, що перебувають за межами досяжності будь-якої наземної загрози, але прорахувалися. Унаслідок влучання ракет А-50 впав у море, Іл-22 зазнав пошкоджень. Уже 23 лютого 2024 року ЗСУ збили ще один російський літак дальнього радіолокаційного виявлення та управління - цей А-50 впав у Краснодарському краї РФ.

Вас також можуть зацікавити новини: