Україна сама має розробити протидію новим російським "Шахедам", зазначив Євген Дикий.
В Україні розгорнулася активна битва за небо і зокрема від її завершення залежить кінець війни загалом. Таку думку висловив ветеран російсько-української війни, колишній командир роти батальйону "Айдар" Євген Дикий в етері на Радіо NV.
"Наш найбільший здобуток перших трьох років війни – було небо. Наші повітряні сили зробили те, що свого часу не змогли зробити ані афганці, ані чеченці, ані сирійці. Росія завжди звикла воювати з абсолютною перевагою в небі. І вона завжди цю перевагу мала. І як вона цю перевагу реалізовувала – ми чудово бачили, коли розносили Алеппо та інші міста Сирії. А в Україні їм цього не дали. Їхня звичайна авіація не може поткнутися далі лінії фронту", – сказав Дикий.
Він пояснив, що Україні вдалося витіснити російською авіацію за лінію фронту ще на початку повномасштабного вторгнення. І з того часу, як українські, так і російські літаки не можуть її перетнути. Втім, за словами Дикого, наразі в цьому питанні відбувається перелам.
"Росіяни нічого не змогли зробити з простою авіацією. Балістикою досягли не дуже багато. Але вони змогли наразі настільки масштабувати виробництво дронів, що тепер вони наше ППО пробили. Так, вони ще не так себе можуть поводити, як Ізраїль в небі Ірану. Але ми бачимо чіткі кроки в цей бік", – додав Дикий.
За словами експерта, до кількості вироблених "Шахедів", яку Росії вдалося масштабувати, незабаром додасться і їхня автономність.
"Їм не треба будуть канали звʼязку і не треба буде класична навігація. Це дійсно те, що нас чекає вже цієї осені. Але це той виклик, який ми бачимо, розуміємо, в нас є трохи часу. І треба негайно кидати наші ресурси на розробку протидії. І на жаль купити цю протидію в когось не можна. Ніхто з цим не стикався. Нам першим розробляти протидію", – пояснив Дикий.
Раніше експерт із систем РЕБ і зв'язку Сергій "Флеш" Бескрестнов розповів, що українські мобільні вогневі групи втрачають свою ефективність. Причиною цьому стала нова тактика застосування ворогом "Шахедів". Експерт відзначив, що ворог запускає ударні БПЛА на висоті 2-4 кілометрів. Через що українські війська просто не можуть до них дістатися.