Мобільні групи ППО втратили ефективність: експерт розповів, чим тепер збивають 'Шахеди'

Росія удосконалила дрони-камікадзе "Шахед" та змінила тактику їх застосування, що значно знизило ефективність так званих мобільних вогневих груп на пікапах, які їм протидіяли. Про це в інтерв'ю УНІАН розповів експерт із систем РЕБ і зв'язку Сергій "Флеш" Бескрестнов.

Він зазначив, що останнім часом одним із основних засобів протидії російським дронам типу "Шахед" стали системи радіоелектронної боротьби (РЕБ).

"Але варто розуміти, що це не ППО, він не збиває "Шахед". РЕБ лише не дає "Шахеду" влучити у ціль. Він використовується лише для того, щоб закрити конкретний обʼєкт, який хоче атакувати РФ. Ну і додатково, якщо "Шахед" потрапляє під дію РЕБ, він втрачає сигнал і стає більш уразливим для інших засобів ураження, на кшталт мобільних вогневих груп.", - наголошує Сергій "Флеш". 

Відео дня

Однак і з вогневими групами зараз не все так просто, розповідає фахівець. Він зазначив, що Росія почала запускати дрони на висоті 2-4 кілометрів, де наземним групам вже важко їх збивати. Як наслідок, знизилась ефективність цього підвиду протиповітряної оборони.

"Сирський дає ефективність у 40%, я б назвав діючу значно менше, у 20%. Швидше за все Головком мав на увазі статистику більш загальну, за довгий проміжок часу. А я дивлюся, що відбувається зараз", - каже "Флеш".

Однак зі збільшенням висоти польоту російських дронів вже українській авіації стає простіше з ними боротися. Йдеться зокрема про гвинтокрили та спортивну легкомоторну авіацію, розповідає фахівець.

"Гвинтокрили дуже ефективні, вони знаходять "Шахеди" та відпрацьовують по них. Але в нас їх немає в достатній кількості, аби масово боротися. Спортивна авіація, як в Одесі Як-40, також показує результати. Не панацея, але ефективно. Є дві людини, одна – пілот, а інша за кулеметом чи з автоматом сидить у кабіні і просто розстрілюють "Шахеди" згори", - пояснив Сергій Бескрестнов.

А от реактивним винищувачам боротися з дронами насправді непросто, зокрема через велику різницю у швидкості, каже "Флеш".

"Швидкість "Шахеда" – 180-200 км на годину. А винищувач - в 3-5 разів більше. Працювати дуже складно, особливо якщо "Шахед" йде висоті 200 метрів від землі", - розповідає він, пояснюючи можливі причини нещодавньої трагедії, коли загинув пілот F-16.

Нарешті, ще один сегмент української системи протидії "Шахедам" - це класичні зенітно-ракетні комплекси, які ще називають "великою ППО". Однак тут Україна є дуже залежною від партнерів, які постачають зенітні ракети до цих наземних комплексів.

Проблема "Шахедів": останні новини

Як писав УНІАН, Росія значно збільшила виробництво дронів-камікадзе "Шахед" і тепер може запускати їх десятками і навіть сотнями кожної ночі. Військовий оглядач Богдан Долінце припустив, що вже до кінця року ми можемо побачити атаки до тисячі "Шахедів" за день.

Окрім збільшення кількості дронів, Росія також постійно проводить їх модернізацію та змінює тактику застосування. Наприклад, нові версії "Шахедів" мають посилене бронювання моторного відсіку, аби витримувати обстріли. Також росіяни почали додавати в "Шахеди" суббоєприпаси, фактично перетворюючи дрон на бомбардувальник.

Вас також можуть зацікавити новини: