Завдяки спецопераціям СБУ, ворог має менше можливостей контролювати повітряний простір вздовж кордону, - експерт

Після останніх успішних спецоперацій СБУ, зокрема знищення російської РЛС "Небо-У", ворог має менше можливостей контролювати повітряний простір вздовж кордону. Про це пише політолог Олександр Черненко.

Екс-нардеп акцентує, що СБУ вразили російську радіолокаційну станцію (РЛС) дальньої дії в Брянській області, яка контролювала небо на 700 км вглиб України. "Саме уражений комплекс "Небо-У" допомагав росіянам виявляти українські засоби ураження та підтримував бомбардувальники, які атакують КАБами українське прикордоння. Крім того, у  ворога стало менше можливостей виявляти повітряні цілі вздовж північного кордону України. Радіолокаційна сліпота росіян допоможе українським військам вести розвідку, запускати безпілотники та більш якісно використовувати армійську авіацію на цій ділянці", - вважає експерт.

Політолог наголошує, що одне з завдань підлеглих Малюка на фронті  – саме знищення дорогої російської техніки. "За відкритими джерелами, такої техніки підрозділи Служби знищили вже на суму  понад 2  мільярда доларів. Одна з цифр -  з початку великої війни підрозділи Служби знищили  871 ворожий танк. Також тільки за останні тижні спецпризначенці ЦСО "А" СБУ уразили на фронті цілу партію російських зенітно-ракетних комплексів:2 ЗРК "БУК" різних модифікацій, 1 РЛС "БУК" та 1 станція виявлення цілей, 4 зенітно-ракетні комплекси "ТОР-М2", 3 "Тунгуски", 4 ЗРК "Стріла-10" та 1 ЗРК "ОСА", - повідомляє Черненко.

Відео дня

"Вартість дронів, якими Служба знищила РЛС, в десятки разів менша вартості самої станції. Як і у битві за Чорне Море, СБУ відносно недорогими засобами наносить ворогу втрат на сотні мільйонів доларів. Але найголовніше, що знищення одного такого комплексу – це не тільки нанесення матеріальних втрат ворогу, але і сотні врятованих життів українських військових та цивільних", - резюмує експерт.

Нагадаємо вчора стало відомо, що Служба безпеки України уразила у Брянській області РФ радіолокаційний комплекс дальньої дії "Небо-У" вартістю 100 мільйонів доларів. По РЛС прилетіли сім дронів-камікадзе літакового типу.