этот материал доступен на русском

Нацполіція відмовиться від автоматів Калашникова на користь німецьких MP-5

16:25, 25 березня 2019
Зброя
1189 0
Наряди національної поліції озброять німецькими MP-5 / Wikipedia

В Національній поліції України ухвалено рішення про закупівлю німецьких пістолетів-кулеметів МР-5, які мають прийти на зміну автоматам Калашникова та пістолетам Макарова.

Про це в інтерв'ю «Сегодня» розповів голова Нацполіції Сергій Князєв.

Читайте такожУ Борисполі троє чоловіків з автоматами пограбували ювелірний магазин

«У нас амбітна мета - на 90% відмовитися від традиційних автоматів Калашнікова, пістолетів Макарова, ТТ, замінивши їх сучасною європейською зброєю. Непрофесіонали часто запитують, чи виправдано це, враховуючи значні запаси АКМів і боєприпасів до них. Відповідаю: виправдано. І вже ухвалено рішення про закупівлю німецьких пістолетів-кулеметів МР-5, якими буде забезпечений кожен патрульний наряд», - зазначив Князєв.

За словами глави Нацполіції, на відміну від АК, який створювався для армії, МР-5 – це суто поліцейська зброя.

«Простіше кажучи, автомат Калашнікова створювався для військових, аби вбивати. У поліції інші завдання. Перед нами не вороги, а правопорушники. Наше завдання — зберегти життя злочинця і зберегти власне. МР-5 — менш летальна зброя. І набагато ефективніша для знешкодження правопорушника», - наголосив він.

При цьому Князєв уточнив, що підрозділи поліції, задіяні на Сході України і тимчасово підлеглі командувачу ООС генералу Наєву, озброюватись МР-5 не будуть. Їх завдання залишаються незмінними.

Німецька компанія Heckler & Koch (HK) розробила колекцію пістолетів-кулеметів MP-5 в середині 60-х років минулого століття. Різні модифікації MP-5 використовуються в силових відомствах кількох десятків країн по всьому світу.

Раніше повідомлялося, що Збройні сили України отримали чергову партію з понад 400 одиниць озброєння і військової техніки.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter