этот материал доступен на русском

Bloomberg: Оборонпром Росії загруз в боргах і задихається через мілітаризм Путіна

12:54, 16 липня 2019
Зброя
1097 0
У виробників російської зброї забагато боргів / Flickr/Dmitriy Fomin

Впродовж останнього десятиліття Володимир Путін розтратив 300 мільярдів доларів на різного роду зброю, що вилилося в розмови про гіперзвукові боєголовки й безпілотні ядерні субмарини. Але оборонна промисловість Росії опинилася під тягарем великих боргів. Російські чиновники тепер кажуть, що цей тягар настільки великий, що стратегічний сектор тепер задихається.

Про це пише Bloomberg. Заступник прем’єр-міністра РФ Юрій Борисов на конференції нещодавно заявив, що промисловість «ледве зводить кінці з кінцями». Їй не вистачає грошей на інвестування в розробку нових важливих технологій.

Читайте такожStratfor: Виробництво зброї у Росії занепадає

«Ми звернулися до президента з проханням розчистити це портфоліо позик», - сказав він, додавши, що йдеться про більш ніж два трильйони рублів. Обслуговування цих боргів відбирає повністю всю річну виручку цілої галузі.

Чиновники й аналітики кажуть, що значна частина боргів тягнеться роками. Вони стали наслідком управлінських помилок і неефективності на державних компаніях, які займаються виробництвом російської зброї. Коли у 2017-2018 роках Кремль почав скорочувати фінансування через обвал цін на нафту, яка лишається головним експортом країни, проблеми оборонної промисловості стали ще гострішими.

«Ця бомба уповільненої дії от-от вибухне», - сказав заступник Центру аналізу стратегій і технологій Костянтин Макієнко.

В ядрі проблеми те, як Росія наповнює свій великий бюджет закупки озброєнь. Уряд не виділяє коштів на нові системи до тих пір, поки вони не будуть збудовані. Таким чином, виробники змушені брати позики у комерційних банків, щоб покрити витрати. Часто це відбувається під державні гарантії. Але процентні ставки цих позик високі й перевищують 10% річних. Про це свідчать урядові дані. Таким чином, оборонна промисловість лишається з величезними боргами.

Читайте такожУ Stratfor проаналізували зброю, яку Кремль демонстрував на параді до 9 травня

«Обслуговувати ці борги стане ще важче, оскільки уряд скорочує витрати на нові закупки»,  - сказав головний аналітик «Оборонпрому» Антон Данілов-Данилян.

Він звинувачує керівництво у помилках, які призвели до тяжкої ситуації в секторі.

«Дехто себе переоцінив, інші встановили надто низькі ціни або рівень доходів виявився негативним. Дехто прорахувався в оцінках вартості виробництва систем на заводах», - додав він.

Проблема посилилася ще й через затримки у виплатах від експорту. Покупці російської зброї бояться, що США обкладуть їх санкціями за це.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
IноЗМI
телеграм-канал перекладів зарубіжної преси
Читати в Telegram