Україна може вплинути на здатність Росії запускати сотні "Шахедів" щодня.
Легкомоторні літаки розглядаються як один із засобів протидії російським дронам. Проте запорука успіху полягає, зокрема, в комплексному підході. Таку думку висловив виробник засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) Анатолій Храпчинський в ефірі "Українського Радіо".
"Ешелоновані системи і комплексний підхід - це запорука успіху в перехопленні повітряних цілей. Ворог активно змінює деякі характеристики дронів, тому потрібен різний підхід", - сказав експерт.
Храпчинський пояснив, що йдеться не тільки про застосування малої авіації як засобів перехоплення, а й як радіоелектронного джамінгу (силовий метод придушення). За його словами, це дасть змогу впливати на можливості деяких безпілотників.
Також експерт заявив, що Україна може вплинути на здатність Росії запускати сотні "Шахедів" щодня.
"Потрібно бити по ділянках, які ворог використовує для їхнього запуску. Це вже стаціонарні пункти зі своєю злітною смугою. Для цього є певні напрямки, які розробляються: балістичне озброєння і крилаті ракети", - підкреслив Храпчинський.
Крім цього, експерт прокоментував те, що прем'єр-міністр України Денис Шмигаль доручив збільшити кількість РЕБ у прифронтових зонах. За його словами, це реально здійснити, але є певні труднощі.
"Більшість громад не мають достатнього фінансування для того, щоб закупити певне обладнання. Більшість виробників пропонують рішення з ешелонованого захисту від такої загрози навіть цивільних міст. Ба більше, потрібно говорити про створення цифрової парасольки, яка дала б нам змогу закрити стратегічні об'єкти, школи, місця загального перебування цивільного населення. Усе це можна зробити на базі мобільного зв'язку, який забезпечить нам контрольовані сектори за різними діапазонами частот і унеможливить використання комерційних дронів. У будь-якому разі ми повинні контролювати частотний діапазон у містах, щоб унеможливити дії ворога", - заявив виробник засобів РЕБ.
Раніше президент Української авіаційної асоціації пілотів і власників літаків "АОПА Україна" Геннадій Хазан заявив, що знищувати "Шахеди" за допомогою винищувачів F-16 неприпустимо. Він підкреслив, що ці літаки створені для виконання зовсім інших завдань.
Експерт порівняв такий підхід із використанням електронного мікроскопа з метою забивання цвяха в стіну. Також він додав, що ракети, які випускає F-16, призначені для знищення великих літаків.