Чому США не дозволяють бити ATACMS по Курщині: експерти назвали неочевидну причину

Це пов'язано з обмеженими можливостями союзників проводити розвідку над територією Росії.

Незважаючи на прохання України, у США досі відмовляються надати дозвіл на удари ракетами великої дальності ATACMS по території Росії. При цьому, за даними джерел CNN, США притримуються такої позиції не через ризик ескалації, а через обмежений запас цих ракет, тому вважають за краще, щоб Україна використовувала ATACMS для ударів по Криму.

Водночас експерти Defense Express вважають, що це не є основною причиною, оскільки ще у травні у Пентагоні офіційно оголосили про те, що вийшли на темп постачання десятків ракет на місяць і більше не переймаються скороченням запасів ATACMS.

При цьому вони вказують на ще один неочевидний нюанс у застосуванні цих ракет, який може пояснити логіку рішення США.

Як пишуть у Defense Express, партнери України регулярно проводять розвідувальні польоти над акваторією Чорного моря. При цьому у РФ давно жаліються на те, що після таких польотів Україна завдає значних ударів, які призводять до вагомих втрат у засобах ППО, літаках, корабельному складі, командирсько-управлінській ланці окупантів.

Як нагадують експерти, коли мова йде про далекобійні високоточні засоби ураження, то їх ефективність напряму залежить від цілевказання. І це дуже важливо у ситуації, коли кількість боєприпасів обмежена.

"Водночас можливості партнерів здійснювати аналогічний моніторинг об'єктів на території Курської, Воронезької, Бєлгородської областей РФ вочевидь значно менший. Тобто потенційна витрата ракет на ураження типової цілі також буде більшою, а ефективність – меншою", - пояснюють експерти.

Хоча, додають вони, така позиція не може пояснити, чому Україні не дозволяють використовувати далекобійні варіанти ATACMS по аеродромах із російськими бойовими літаками - у Курську, Воронежі, Таганрозі, Ростові-на-Дону, Єйську.

Удари далекобійною зброєю по РФ

Раніше уряд Великої Британії не дав Україні дозволу на використання ракет Storm Shadow у рамках наступу на Курськ. При цьому Дмитро Лантушенко, капітан 117-ї бригади територіальної оборони, який брав участь у наступі на Курськ, зазначав, що такий дозвіл дав би змогу ЗСУ перекрити канали постачання російської оборони у Курській області.

"Той, хто здатний контролювати потоки постачання, може максимально ефективно використовувати свої сили. Якби в нас були Storm Shadow, ми могли б наносити удари по логістичних вузлах і залізницях, що порушило б ці лінії постачання і сповільнило б їх, істотно допомагаючи українським військам", - пояснив він.

Вас також можуть зацікавити новини: