Гвинтівка UAR-15 повністю замінить автомат Калашникова / фото dpsu.gov.ua

Державна прикордонна служба України реформується та переозброюється за стандартами ЄС та НАТО.

10-й окремий загін оперативного реагування "Дозор" отримав нові штурмові гвинтівки UAR-15 під патрон 5,56×45 мм. Це найбільш поширений калібр зброї в країнах Північно-Атлантичного Альянсу, повідомляє прес-служба ДПСУ.

Читайте такожУкраїнські прикордонники тренувалися стріляти на острові Зміїний (фото)

Планується, що UAR-15 повністю замінить автомат Калашникова. Гвинтівка має модульне компонування, верхня частина ствольної коробки та цівка мають напрямні типу Пікатіні для установки прицільних пристосувань та інших тактичних аксесуарів.

У цій моделі застосована газова система "Carbine" з регульованим газовим блоком, що забезпечує плавну роботу автоматики. Модульна конструкція дозволяє легко робити заміну різних компонентів: прикладу, цівки, пістолетної рукоятки та іншого навісного приладдя, тим самим налаштовуючи гвинтівку для зручності в експлуатації.

фото dpsu.gov.ua

Гвинтівку виготовляють в Україні з вітчизняних і американських комплектуючих. Зокрема, ствол та ударно-спусковий механізм, від яких безпосередньо залежить кучність стрільби, виготовлені в США компанією "Daniel Defense".

Як повідомляв УНІАН, у Національній гвардії розпочали переозброєння деяких підрозділів відповідно до натівських стандартів. Зокрема, окремий загін спеціального призначення Східне оперативно-територіальне об'єднання Національної гвардії України отримав нові штурмові ґвинтівки UAR-15 під патрон 5,56×45 мм.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram