Катери класу Island / фото mil.gov.ua

Українські екіпажі катерів класу Island ("Айленд") проходитимуть 10-тижневу підготовку в США.

Читайте такожУ 2021 році для ВМС України закуплять турецькі безпілотники BayraktarПро це повідомили в Міністерстві оборони України.

Зазначається, що військові моряки вирушать для проведення подальшого навчання в місті Балтимор (штат Меріленд, США).

"Наші військові під керівництвом американських інструкторів обов'язково мають пройти 10-тижневий курс навчання. Українські екіпажі працюватимуть безпосередньо на катерах під час виходів у акваторії Чесапікської затоки, яка має вихід до Атлантичного океану, навчаться самостійно експлуатувати головні двигуни, дизель-генератори і допоміжні системи", - сказано в повідомленні.

Моряки на практиці перевірять роботу бортових систем, засобів навігації, зв'язку та іншого обладнання.

Як наголошується, цього року США в рамках підтримки України у сфері безпеки і оборони передадуть додатково ще три одиниці Island. Це катери Берегової охорони США, які збільшать бойову спроможність ВМС України під час виконання завдань в операційних зонах Азово-Чорноморського регіону.

Катер класу Island / фото mil.gov.ua

Зараз ці катери проходять у США відповідне технічне обслуговування та доозброєння. Очікується, що три "Айленди" надійдуть в Україну морським шляхом до кінця першого півріччя поточного року. Катери передадуть нашому флоту вже з бойовими модулями і встановленими на борту корабельними системами американського виробництва.

"Після того, як катери набудуть всіх необхідних спроможностей, до кінця поточного року в складі ВМС України буде створено повноцінний дивізіон патрульних катерів класу "Айленд", - повідомили в Міноборони.

У відомстві нагадали, що в листопаді 2019 року до бойового складу ВМС ЗС України увійшли перші два патрульні катери класу "Айленд", які отримали назви "Старобільськ" та "Слов'янськ". Ці катери вже успішно виконують завдання в басейні Чорного моря.

Американські катери для ВМС України

  • Офіційна передача перших кораблів від берегової охорони США у ВМС ЗС України відбулася 27 Вересня 2018 року на військово-морській базі в Балтіморі (штат Меріленд, США). Після передачі патрульні катери отримали бортові номери - "Слов'янськ" (P190) і "Старобільськ" (P191). 21 жовтня 2019 року патрульні катери були доставлені в Одесу.
  • 13 листопада 2019 року в Одесі ці катери класу, а також пошуково-рятувальне судно "Олександр Охріменко" були прийняті до складу ВМС ЗСУ.
  • США планують передати Україні ще кілька катерів типу Island у 2021 році. До кінця 2020 року катери будуть повністю готові до прийому екіпажів, які Україна відправить на підготовку до початку 2021 року.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram