Україна просить у Німеччини зброю: Bild дізнався про "таємний список"

У переліку - засоби ППО, транспортні засоби та засоби РЕБ.

ЗМІ оприлюднили "секретний список" озброєння, яке Україна нібито попросила в Німеччини. Як пише видання BILD, українські військові чиновники передали його німецькому уряду. У списку - засоби протиповітряної оборони, захищені транспортні засоби та засоби радіоелектронної боротьби. 

За даними видання, Україна, зокрема, хоче отримати такі засоби ППО: чотири нові ракетні системи IRIS-T, 1500 керованих ракет для системи середньої дальності IRIS-T SLM, 500 керованих ракет для системи малої дальності IRIS-T SLS, 200 000 зенітних боєприпасів калібру 40 мм для протидії російським безпілотникам.

У сфері захищених транспортних засобів Україна просить у німецького уряду 1000 машин із захистом від мін, 200 гусеничних машин різного виконання, 30 броньованих машин розмінування, від 20 до 30 броньованих інженерних машин WiSENT, 200 позашляховиків для транспортування спецпідрозділів.

Крім того, у списку - засоби радіоелектронної боротьби, а саме 1000 GPS-глушників для протидії ворожим безпілотникам та 200 мобільних наземних радарів для спостереження та виявлення цілей.

Зазначається, що озброєння, про яке йдеться, оцінюється у мільярди євро.

BILD зауважило, що військові кола та промислові підприємства підтвердили існування цього списку, проте в Міністерстві оборони Німеччини відмовилися відповідати.

"З міркувань військової безпеки та з огляду на новий напрямок комунікації федерального уряду щодо підтримки України, ми не відповідаємо на запитання щодо індивідуальних служб підтримки", – сказав речник відомства.

Журналісти нагадали, що бюджет допомоги Україні у 2025 році Німеччина збільшила на 1,2 мільярда євро порівняно з попереднім роком - з 7,1 до 8,3 мільярда. 

"Можливо, Міністерство оборони Бориса Пісторіуса має фінансову свободу дій для виконання деяких побажань України", - припустили вони.

Допомога Україні від Німеччини: останні новини

Як повідомляв раніше УНІАН, Німеччина хоче купити Patriot і ракети для України і веде зі США переговори про це. За словами речника німецького уряду Стефана Корнеліуса, існують "різні способи" задоволення потреб України в протиповітряній обороні. Він підтвердив, "що з цього питання справді ведуться інтенсивні дискусії".

Також нещодавно стало відомо, що Німеччина профінансує виробництво 500 далекобійних дронів для України ипу Ан-196 "Лютий". За даними ЗМІ, представники уряду Німеччини підписали відповідний договір. Джерела в силових структурах Німеччини розповіли журналістам, що найближчими місяцями дрони вже будуть готові до використання. Очікується, що Україна зможе завдавати ними ударів по цілях углиб території РФ.

Вас також можуть зацікавити новини: