Володимир Зеленський спостерігав за перебігом навчань «Об'єднані зусилля – 2020» / фото ОП

Президент Володимир Зеленський заявив, що наші українські військові працюють на найвищому рівні.

Як повідомляє прес-служба Офісу президента, про це він сказав під час робочої поїздки до Миколаївської та Херсонської областей, де спостерігав за перебігом стратегічних командно-штабних навчань «Об'єднані зусилля - 2020».

«Це ще один сигнал потужної міжнародної підтримки України у захисті своєї територіальної цілісності та безпеки в Європі. Наш бойовий досвід стає частиною навчально-бойових програм, що високо цінуються в усьому світі. Свідченням цього є участь у навчаннях представників наших держав-партнерів», - зазначив президент у Міжвідомчому центрі підготовки військових частин і підрозділів «Широкий лан», коли спостерігав за тактичними діями під час бригадних навчань 72-ї ОМБр.

Командувач військ оперативного командування «Північ» Валерій Залужний доповів, що підрозділи відпрацьовували штурм населених пунктів, наступ з ходу на непідготовлену оборону, атаку переднього краю противника, бій за оволодіння ротними опорними пунктами на першій позиції, застосування тактичного повітряного десанту.

Навчання «Об'єднані зусилля - 2020» / фото ОП

У Херсонській області, поблизу села Львове, президент разом із послами країн - учасниць навчань спостерігали за перебігом тактичних навчань 3-ї батальйонної тактичної групи 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ та РТГр 16-ї десантно-штурмової бригади ЗС Великої Британії. Зокрема, відпрацьовувались захоплення плацдарму, форсування водної перешкоди на всіх видах десантно-переправних засобів та подолання понтонного мосту.

Читайте такожНад Дніпром у Києві літали американські військові конвертоплани: як це було (фоторепортаж)

У районі Кінбурнської коси поблизу селища Виноградне було відпрацьовано управління зосередженим вогневим ударом. Як поінформував президента командувач військ оперативного командування «Південь» Ігор Палагнюк, ураження здійснювалося з РСЗВ «Вільха», «Ураган» по об'єктах в глибині оборони противника. Також відпрацьовувалося застосування ударного БпАК Bayraktar.

Навчання «Об'єднані зусилля - 2020» / фото ОП

Після цього в порту Скадовська відбулися тактичні навчання 124-ї окремої бригади територіальної оборони. Зокрема, відпрацьовувалася оборона морського порту, узбережжя та відбиття диверсійно-розвідувальних сил противника.

Зеленський позитивно оцінив навчання і привітав з проведеними випробуваннями.

«Задоволений, як і всі українці, нашою армією, і вдячний кожному, хто захищає наш суверенітет та територіальну цілісність. Вважаю, що ці навчання дуже важливі, бо це не просто якесь тренування, а навчання, максимально наближені до реальності, до війни. Знаю, що і британці, і інші партнери з Альянсу, залучені до цих навчань, бачать, що багато речей навчила нас війна на сході країни, наші військові працюють на найвищому рівні», - розповів глава держави.

Зеленський відзначив підготовку українських військових і техніків. А вітчизняні зразки озброєння та військової техніки у процесі випробувань довели свою конкурентоспроможність на світовому ринку.

Військові навчання «Об’єднані зусилля – 2020»: де і як проходять

Навчання «Об’єднані зусилля – 2020» розпочалися 22 вересня і триватимуть до 25 вересня. У навчаннях беруть участь близько 12 тис. військовослужбовців і 700 одиниць техніки.

Навчання проводяться на єдиному оперативно-стратегічному фоні, який наближений до ймовірного характеру розвитку воєнно-політичної обстановки навколо України. Вперше до навчань залучені військові підрозділи країн-членів НАТО - США і Великої Британії.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram