За словами експерта, якщо на наших ракетах буде цифрова карта, значить ми зможемо теж високоточно наносити удари.
Для того, щоб створити український аналог TAURUS, потрібно мати цифрові карти місцевості, які дозволять програмувати удари.
Про це заявив експерт з питань авіації, провідний науковий співробітник Державного музею авіації України Валерій Романенко в ефірі "Суспільного".
"TAURUS підвищить можливості. Зараз ми використовуємо один тип західних ракет, фактично SCALP і Storm Shadow - це одна і та сама ракета з іншими бойовими частинами. Поставки цих ракет обмежені. Не можуть союзники і виготовляти і передавати нам ці ракети в достатній кількості. Якщо ми отримаємо новий тип ракет, значить на третину зростуть наші ударні можливості", - сказав він.
За словами Романенка, бойова частина TAURUS здатна пробивати до шести метрів бетону й вибухати.
Крім того експерт пояснив, чи можна в Україні створити власний аналог TAURUS.
"По-перше, потрібно мати цифрові карти місцевості для того, щоб програмувати удари нашими ракетами. Я не впевнений, що у нас є до них доступ, і що союзники дадуть нам такий доступ, оскільки самі вони в основному роблять запити до США, які мають такі карти. Тобто цифрову карту світу, високоточну карту, де будь-яка частина місцевості оцифрована і може бути введена в ракету для того, щоб вона зорієнтувалася щодо місцезнаходження, чи на правильному маршруті, навіть в умовах найскладніших радіоперешкод. Якщо на наших ракетах така система буде, значить ми зможемо теж високоточно наносити удари", - підкреслив Романенко.
Крім того, за його словами, на наших ракетах має бути система донаведення на кінцевому етапі.
Як повідомляв УНІАН, соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) у своїй передвиборчій програмі прописала заборону на передачу Україні далекобійних ракет TAURUS.
В DW вважають, що таким чином соціал-демократи підтримують позицію нинішнього канцлера Німеччини Олафа Шольца щодо цього питання.
Водночас у СДПН підтримують майбутнє розміщення американських далекобійних ракет на території Німеччини, політику доведення витрат на оборону до щонайменше двох відсотків ВВП.
Серед інших пунктів плану - запровадження податку для "надбагатих" - чиї статки оцінюються від 100 мільйонів євро й вище - з одночасним послабленням податкового тиску на 95 відсотків громадян та підприємства, а також планують запровадити обмеження швидкості на автобанах до максимум 130 кілометрів на годину і довести тариф мінімальної заробітної плати до 15 євро за годину.