Темпи виробництва не є аж надто вражаючими, але цього достатньо, щоб тероризувати Україну.
Наразі сукупні запаси крилатих та гіперзвукових ракет Росії складають менше тисячі одиниць. Такі дані містяться в доповіді американської розвідки, підготовленій для Конгресу США, пише Defense Express.
Згідно цих даних, наявні у Росії запаси крилатих ракет великої дальності (Х-101 повітряного базування, Р-500 від ОТРК "Искандер" та "Калибр" морського базування) складають орієнтовно 300-600 одиниць. Наявні запаси гіперзвукових ракет ("Кинжал", "Циркон" та бойові блоки "Авангард") оцінені у 200-300 одиниць.
Крім того, американці роблять прогноз, скільки таких ракет росіяни можуть виготовити до 2035 року. За цими підрахунками через десять років Росія матиме близько 5000 далекобійних крилатих ракет і 1000 гіперзвукових ракет та бойових блоків різних типів.
Якщо вірити цим розрахункам, то росіяни здатні випускати на рік менше 500 крилатих ракет і не більше 80 гіперзвукових.
Як писав УНІАН, протягом кількох тижнів Україну тероризує новий російський виріб під назвою "Бандероль". Фактично це легка, недорога крилата ракета з фугасною боєголовкою масою 115 кг, що досягає швидкості 400 миль на годину і може вражати цілі на відстані понад 300 миль. "Унікальним є те, що її запускають великі російські безпілотники Orion, що означає, що Росії не потрібно ризикувати тактичними літаками.
Також ми розповідали, що армія РФ отримала нові винищувачі покоління 4+, які можуть нести небезпечні ракети Р-37M. Су‑35С є найбільш "просунутим" з російських бойових літаків, які перебувають у великосерійному виробництві.