ЗСУ вже застосовують коптери-перехоплювачі, на підході перехоплювачі типу "крило". Далі справа за безпілотними винищувачами, що літатимуть на сотні кілометрів.
Одним з головних козирів російської армії в українській війні є перевага агресора в кількості засобів повітряного нападу – літаків, ракет, дронів далекого радіусу дії. Останні завдають чи не найбільше клопоту. Зараз Україна розробляє кілька нових засобів протидії дронам, які можуть нівелювати перевагу росіян, пише Bild.
Головна проблема України з "Шахедами" та іншими ворожими безпілотниками полягає в тому, що їх надто багато, аби витрачати на них дорогоцінні ракети ППО. Тому потрібна значно дешевша альтернатива. Зараз Україна працює тут за трьома напрямками:
За інформацією Bild, Україна сподівається створити дрони-перехоплювачі третього типу не пізніше 2025 року.
Як писав УНІАН, віднедавна ЗСУ почали активно застосовувати на фронті вогнеметні дрони, які в Мережі вже прозвали "драконами". Серія відеороликів, опублікованих у соцмережах, показує, як низьколітаючі безпілотники скидають потоки вогню – насправді розплавлений метал – на російські позиції в лісопосадках.
Також ми розповідали, що Повітряні сили почали тестувати українські аналоги російських КАБів – керованих авіабомб, що можуть летіти на далеку відстань, знімаючи необхідність для пілотів близько підлітати до ворожих позицій.