Іран знову виробляє збройовий уран / фото mehrnews.com

Іран на ядерному об'єкті в Фордо знову зайнявся виробництвом урану зі збагаченням до 20%, який вважається збройовим.

Читайте такожІран відновив роботу над таємним ядерним об'єктом: фото із супутникаПро це з посиланням на заяву офіційного представника уряду країни повідомляє агентство Mehr.

Влада країни планує виробляти як мінімум 120 кілограмів такого урану на рік.

У Тегерані підкреслили, що вже сповістили про свої плани Міжнародне агентство з ядерної енергетики.

Також наголошується, що в разі, якщо інші країни, які брали участь в ядерній угоді у 2015 році, знову почнуть дотримуватися своїх зобов'язань протягом наступних трьох місяців, Тегеран може відмовитися від створення високозбагаченого урану.

Ядерна угода: відмова Ірану від домовленостей

  • У липні 2015 року Іран, США, Росія, Франція, Німеччина, Великобританія і Китай підписали спільний всеосяжний план дій. У документі, зокрема, говорилося, до якого граничного рівня Іран може збагачувати уран, і які його запаси зберігати. Параметри визначили так, щоб країна могла розвивати ядерну енергетику, але не змогла створити ядерну зброю: так, Іран не міг збагачувати уран понад 3,6%. В обмін на ці зобов'язання з держави зняли економічні санкції.
  • У травні 2018 року США в односторонньому порядку вийшли з угоди, після чого Іран почав поступово відмовлятися від умов домовленості.
  • У січні 2020-го Тегеран оголосив про повний вихід з ядерної угоди. Це рішення стало відповіддю на вбивство командира елітного підрозділу Корпусу вартових ісламської революції Касема Сулеймані. Він загинув через ракетні удари США.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram