этот материал доступен на русском

Індекс демократії The Economist: В Україні панує "гібридний" режим

10:58, 10 січня 2019
Світ
1309 0
Українська демократія лишається в статусі, до якого її опустив Янукович / УНІАН

На це вказує індекс демократії The Economist Intelligence Unit. При його складанні були оцінені 167 країн світу за 60 критеріями в п'яти основних категоріях: виборчий процес і плюралізм, функціонування уряду, участь в політичному житті, демократична політична культура і громадські свободи. На основі оцінки цих критеріїв країнам присвоювали бали. Країни, які отримали таким чином від 0 до 4 вважаються авторитарними, від 4 до 6 - гібридними, від 6 до 8 - слабкими демократіями, а від 8 до 10 - повноцінними демократичними країнами.

Читайте такожWall Street Journal: У 2018 році ліберальний світовий порядок був найбільшим “лузером”

Бал України станом на 2018 рік, за версією індексу демократії The Economist Intelligence Unit - 5,69. Таким чином, наша країна потрапила в категорію "гібридних". Цікаво, що згідно з індексом, Україна була в категорії "слабких демократій" у період з 2006 до 2010 років. До нинішнього статусу вона опустилася в часи режиму Віктора Януковича. Найгіршим був показник в 2014-му році. Тоді Україна отримала 5,42 бали. За останні роки демократичні успіхи країни дещо покращились, але не настільки, щоб повернутися до статусу хоча б "слабкої демократії".

The Economist дійшло висновку, що лише 4,5% людей у світі живуть у повністю демократичних країнах.

Читайте такожУ Росії постійно збільшується список політв’язнів, які зазнають катувань – Денісова

Втім, глобальний показник минулого року стабілізувався. І це вперше за останні три роки. Лише у 42 країнах спостерігалося падіння балів. Хоча ще в 2017 році скорочення демократії було зафіксовано у 89 країнах. На противагу цьому торік справи в 48 країнах навіть покращилися.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
IноЗМI
телеграм-канал перекладів зарубіжної преси
Читати в Telegram