Майк Помпео / REUTERS

Глава Венесуели Ніколас Мадуро був готовий залишити 30 квітня країну, але його відмовила від цього Москва, заявив держсекретар США Майк Помпео.

"Ми спостерігали протягом дня, Мадуро давно ніхто не бачив. У нього був підготовлений літак, він був готовий виїхати вранці, як ми розуміємо, але росіяни сказали йому, що він повинен залишитися", - сказав Помпео. За його словами, Мадуро збирався вилетіти в Гавану. Помпео не сказав, звідки він отримав цю інформацію, але додав, що Вашингтон говорив з "десятками людей на місцях". Про це пише DW.

Москва назвала слова держсекретаря США брехнею. "Вашингтон щосили намагався деморалізувати венесуельську армію і використовував фейки як частину інформаційної війни", - заявила CNN офіційна представниця російського МЗС Марія Захарова. Мадуро своєю чергою у телевізійному зверненні до народу назвав заяву Помпео "брехнею і маніпуляцією". "Будь ласка, містер Помпео, ви не серйозні", - сказав глава Венесуели.

Читайте такожПротестувальників у Венесуелі почали чавити бронеавтомобілями (відео 18+)

Тим часом увечері 30 квітня Федеральне авіаційне управління США заборонило авіакомпаніям США літати над Венесуелою на висоті нижче 26 тисяч футів (близько семи тисяч метрів. - Ред.). Одночасно з цим управління заявило, що літаки всіх американських авіаперевізників, які зараз перебувають у Венесуелі, мають залишити країну протягом 48 годин.

За останніми даними, під час протестів у Венесуелі 30 квітня загинув один демонстрант у штаті Арагуа. Ще 69 людей отримали поранення під час зіткнень між протестувальниками та силами безпеки, зокрема двоє осіб отримали вогнепальні поранення. Неурядова організація Foro Penal повідомила, що по всій країні були затримані 25 учасників демонстрацій.