Автори доповіді кажуть, що християн масово змушують виїжджати з рідних місць / УНІАН

Переслідування християн в деяких регіонах світу майже досягає рівня геноциду.

Про це йдеться в дослідженні, проведеному за розпорядженням міністра закордонних справ Великобританії Джеремі Ханта, передає BBC.

В проміжній доповіді говориться, що кожна третя людина на планеті виявляється жертвою переслідувань на релігійному ґрунті, а найбільш переслідуваною категорією віруючих є християни.

Відео дня

За словами міністра Ханта, політкоректність частково винна в тому, що ця проблема не піднімається в ЗМІ і їй не приділяється належної уваги.

Читайте такожНа Шрі-Ланці після терактів заборонили носити паранджу

Автори доповіді кажуть, що християн масово змушують виїжджати з рідних місць, у результаті чого християнство може бути повністю винищено в багатьох країнах Близького Сходу.

Наприклад, говориться в доповіді, на даний момент християни становлять лише 1,5% населення серед палестинців. В Іраку до 2003 року проживали 1,5 млн християн, а на сьогодні їх там залишилося менш як 120 тисяч.

"Можна сказати, що в деяких регіонах переслідування християн за своїм масштабом і характером впритул наблизилися до рівня, відповідному міжнародному визначенню геноциду за класифікацією ООН", - вважає єпископ Філіп Маунтстівен.

Доповідь також особливо відзначає ситуацію в країнах Центральної Азії, зокрема, на пострадянському просторі. Як говориться в доповіді, уряди цих країн, успадкували радянську практику щодо будь-якої релігії і розглядають релігійні організації, в тому числі і християнські, як загрозу.

Переслідування християн в Центральній Азії приймає різні форми. Іноді деякі церкви просто забороняються - це зазвичай стосується п'ятдесятників і свідків Єгови. Православні і католики піддаються менш серйозним переслідування, частково через вплив Росії, а також тому, що місцева влада розглядає протестантів як потенційних західних шпигунів, говориться в доповіді.

У більшості країн Центральної Азії, як і в радянські часи, батькам заборонено приводити дітей в будь-яке місце, де відправляються релігійні обряди.

Остаточний звіт буде опублікований цим літом.