Папа Римський / REUTERS

Папа Римський, який завершав візит у Румунію, виступив в місті Блаж, в центральному повіті Алба.

Читайте такожВеликодушність понтифіка: Папа Римський в знак світу поцілував ноги лідерам Південного Судану (відео)

Як передає Радіо Свобода, Франциск, від імені католицької церкви, попросив вибачення у ромів за століття дискримінації, принижень і зневажливого ставлення.

Відео дня

Роми в Європі століттями зазнавали репресій і переслідування. Сотні тисяч ромів, судячи з історичних хронік і документів, були вбиті в роки Голокосту.

В даний час європейські роми живуть переважно на півдні і в центрі Європи. Тільки в Румунії вони становлять близько 10 відсотків всього населення. Вони скаржаться, що змушені вести боротьбу за робочі місця, долаючи дискримінацію, а багато з них живуть в бідності.

Зустрічі з представниками ромської громади Румунії передувала церемонія причислення до лику блаженних сімох католицьких єпископів, закатованих у румунських в'язницях в період комуністичного правління.

У 1948 році влада затримала священиків, звинувативши їх у зраді за те, що всі семеро відмовилися прийняти православ'я. Вони були вбиті і таємно поховані.