этот материал доступен на русском

Der Spiegel: Європа програє у піар-битві з Росією в розпал пандемії COVID-19

18:29, 26 березня 2020
Світ
1583 0
REUTERS

В боротьбі з коронавірусом європейська солідарність проявляється дуже нерішуче. Росія й Китай заповнюють цей вакуум, отримуючи пропагандистську користь.

Про це пише Der Spiegel, нагадуючи, що в Італії більше 64 тисяч заражених людей, ще 6 тисяч померли, а система охорони здоров'я на межі краху. В такій ситуації країні знадобиться будь-яка допомога в боротьбі проти коронавірусу. І вона її отримала: з Росії. 9 військових літаків з масками, апаратами штучної вентиляції легень і медичними матеріалами, а також з десятком спеціалістів і кітчем для гри на публіку прибули в Італію.

Читайте такожRzeczpospolita: Росія й Китай намагаються використати коронавірус в геополітичній грі

Все це відбулося на тлі наростання у країни відчуття, що друзі з Європи її покинули напризволяще. Ще в кінці лютого Рим попросив допомогу у вигляді захисних масок. Єврокомісія закликала країни ЄС відправити в Італію медичне обладнання. Але жодна країна союзу, на жаль, не відреагувала на заклик. Про це в статті для Politico писав представник Італії в ЄС Маріуріціо Массарі. Через два дні після її публікації Китай відправив в Рим вантажний літак з медичною допомогою й експертами на борту.

"Росія і Китай використали в своїх інтересах помилки Європи, допущені в умовах кризи через коронавірус", - пише видання.

Приміром, кілька країн-учасниць запровадили обмеження на експорт обладнання, на що в інтерв'ю Financial Times вказала Наталі Точчі з Інституту міжнародних відносин в Римі. В Італії ці помилки посилили євроскептичні настрої, які з'явилися ще в часи кризи в єврозоні, а потім спалахнули з новою силою в розпал кризи з біженцями.

В той час, як Європа стала епіцентром пандемії COVID-19, ситуація в Китаї й Росії здається не такою жорсткою. Принаймні, офіційні дані говорять, що в обох країнах не так багато випадків зараження. Хоча ця інформація й викликає сумніви. Але це дозволяє Пекіну й Москві виступати в ролі солідарних доброчинців. Російська сторона цим переслідує деякі інші цілі, які виходять за рамки поширення COVID-19. Зокрема, вона розраховує, що покращення іміджу посприяє скасуванню санкцій, які ЄС ввів проти Росії після окупації Криму й розв'язання війни проти України в 2014 році.

Читайте такожВ Іспанії не працюють експрес-тести на коронавірус, куплені в Китаї

Китай розсилає обладнання й лікарів по всьому світі. Ця піар-кампанія швидко змушує забути те, що Пекін тривалий час приховував небезпеку від коронавірусу. А нещодавно китайський дипломат взагалі висунув теорію змови про те, що COVID-19 взагалі був завезений армією США в Ухань.

Якою б грубою не була пропаганда, протиставлені образи можуть вразити багатьох людей. З одного боку є Росія й Китай, які допомагають боротися з коронавіурсом. А з іншого - ненадійні й несміливі європейці зі своїми обмеженнями експорту й закритими кордонами.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter