Європейський Союз прийняв заявку Боснії і Герцеговини на членство

22:11, 20 вересня 2016
1448 0

Європейський Союз прийняв заявку Боснії і Герцеговини на членство.

Фото Nuuttipukki via Flickr.com

Як повідомляє Deutsche Welle, Рада Європейського Союзу у вівторок, 20 вересня, у своєму висновку щодо заявки Боснії і Герцеговини на членство в ЄС підтвердила, що "майбутнє Західних Балкан у Європейському Союзі".

У документі наголошено, що прогрес кожної держави на шляху до ЄС залежить від її індивідуальних зусиль, спрямованих на те, щоб відповідати критеріям для вступу, а також дотримуватись процесу стабілізації та асоціації, який проходять країни, що висловили бажання приєднатися до ЄС.

Європейська Комісія тепер визначить, чи відповідає Боснія і Герцеговина критеріям, щоб отримати статус держави-кандидата на членство - цей процес займе близько року. ЄК також визначить, яким критеріям країні слід буде відповідати, щоб набути повноцінного членства, що, як очікується, буде складним процесом для Сараєва.

Читайте такожЛідери ЄС розробляють план оновлення Євросоюзу після Brexit

ЄК, зокрема, оцінить економіку країни, дотримання у ній прав людини і принципів верховенства права, а також інших зобов'язань, які беруть на себе країни-члени.

Прем'єр-міністр Боснії і Герцеговини Деніс Звіздіч заявив, що прийняття Євросоюзом заявки його країни стало "історичним моментом для європейського шляху і європейського майбутнього" Боснії і Герцеговини.

"Це справді одна з найкращих новин для Боснії і Герцеговини, особливо для молодих людей", - зазначив він.

Нагадаємо, у лютому 2016 року Боснія і Герцеговина подала заявку на членство в ЄС, проте спочатку Сербська автономія у складі країни відмовилась виконувати основні умови Брюсселя. Внаслідок тиску з боку ЄС у липні 2016 року Сербська автономія погодилась на умови ЄС, що дозволило Раді міністрів закордонних справ ЄС розглянути заявку Боснії і Герцеговини у вівторок, 20 вересня.

Як відомо, невирішені суперечки часів війни постійно перешкоджали необхідним реформам в країні та призвели до відставання Боснії від своїх балканських сусідів на шляху європейської інтеграції.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter