Понеділок,
21 серпня 2017
Наші спільноти

Джордж Буш підписав закон про санкції проти Ірану

...щоб чинити тиск на Росію

Президент США Джордж БУШ підписав прийнятий Конгресом США "Акт про підтримку свободи в Ірані" - закон, що продовжує ще на п`ять років санкції проти зарубіжних компаній, які інвестують в енергетику і поставляють зброю Ірану.

Як повідомляють РІА «Новости», у зв`язку із затвердженням "Акту" лідер Сенату США сенатор-республіканець Білл ФРІСТ зробив заяву, в якій зазначив, що адміністрація Дж.БУША одержала тепер стимул "використовувати всі наявні важелі тиску на Росію, щоб добитися російської підтримки для багатосторонніх санкцій проти Ірану".

Дж.БУШ, у свою чергу, в спеціальній заяві, поширеній у Вашингтоні, підкреслив, що цей закон "визначає санкції США щодо Ірану, надаючи при цьому адміністрації можливість проявити гнучкість при застосуванні цих санкцій у відповідних обставинах і накладати санкції на організації, які допомагають іранському режиму розробляти ядерне озброєння".

Підписаний Дж.БУШЕМ закон було прийнято Сенатом США на нічному засіданні в суботу.

Як повідомили в секретаріаті палати, в новій редакції документу його дія поширюється тепер також на зарубіжні компанії, що поставляють в Іран "вдосконалені звичайні озброєння".

У преамбулі законопроекту, який називається "Акт про підтримку свободи в Ірані", підкреслюється, що його мета - "притягнути до відповідальності Іран за його загрозливу поведінку і підтримати перехід до демократії в Ірані".

Документ також продовжує ще на п`ять років дію прийнятого в США в 1996 році "Закону про санкції проти Ірану й Лівії", яка закінчувалася 29 вересня 2006 року. Тепер дія цього закону про санкції продовжена до 31 грудня 2011 року.

Прийнятий обома палатами Конгресу в новій редакції законопроект дозволяє Президентові США вводити санкції проти зарубіжних компаній і осіб, які своїми інвестиціями зробили внесок "у розробку нафтових ресурсів Ірану".

При цьому, згідно з прийнятим "Актом", Президент США зобов`язаний застосувати санкції до будь-якої зарубіжної компанії або особи у випадку, якщо після 6 червня 2006 року вони "експортували, передали або надали іншим чином Ірану будь-які товари, технологію або інші товари, які внесли матеріальний внесок в здатність Ірану дістати доступ або створити хімічну, біологічну або ядерну зброю, включаючи пов`язані з ними технології, і отримати доступ або створити в дестабілізуючих кількостях і типах вдосконалені звичайні озброєння".

Окремим пунктом в документ включена "думка Сенату США" про те, що США повинні утриматися від реалізації угод про співпрацю в області мирної атомної енергії "з урядом будь-якої країни, яка сприяє ядерній програмі Ірану або здійснює передачу рану вдосконалених звичайних озброєнь або ракет".

"Акт про підтримку свободи в Ірані" дозволяє також Президентові США використовувати в необхідних обсягах кошти з федерального бюджету для фінансування в США і за кордоном діяльності з "підтримки і просування демократії в Ірані", включаючи фінансування радіо- і телевізійних станцій, які молять на Іран.

При цьому в документі міститься обмовка, що ні загальні положення даного "Акту", ні дозволене ним фінансування "не можуть бути використані як обгрунтування для застосування (військової) сили проти Ірану".

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку