Річницю спроби перевороту в Туреччині відзначили звільненням понад 7 тисяч держслужбовців

06:17, 15 липня 2017
Світ
275

Посад позбулися поліцейські, військові, викладачі та працівники міністерств.

REUTERS

Напередодні річниці спроби військового перевороту в Туреччині більше семи тисяч державних службовців звільнено згідно з декретом, опублікованого в державній газеті Official Gazette в п'ятницю.

Про це повідомляє BBC.

У списку відсторонених від роботи - 2303 поліцейських, 546 військовослужбовців, 302 університетських викладача і понад 3000 співробітників різних міністерств, в числі яких МВС, МЗС, мін'юст, МОЗ та міносвіти. Всього звільнено 7348 людина.

Спроба військового перевороту (путчу) у Туреччині сталася в ніч з 15 на 16 липня. Повстанці взяли під контроль стратегічно важливі військові об'єкти в Анкарі, Стамбулі, Конье, Мармарісі, Малатьї та Карс. Але спроба не мала успіху і законна влада Туреччини придушила повстання.

Читайте такожТуреччина заблокувала візит німецьких депутатів на базу НАТО

Провину за спробу перевороту влада покладає на нібито існуючу терористичну організацію проповідника і опозиціонера Фетхуллаха Гюлена (FETO або "паралельна держава", як її називає влада Туреччини), який проживає в США. Люта ворожнеча Реджепа Тайіпа Ердогана і Фетхуллаха Гюлена почалася в 2013 році.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter