Індекс демократії The Economist: В Україні панує "гібридний" режим

Згідно з індексом, в "гібридний" статус Україна перейшла з першого року правління Януковича.

Загалом, спад демократії у світі припинився в 2018 році. А ситуація в Україні за останні роки дещо покращилася. Однак, не все так добре. 

На це вказує індекс демократії The Economist Intelligence Unit. При його складанні були оцінені 167 країн світу за 60 критеріями в п'яти основних категоріях: виборчий процес і плюралізм, функціонування уряду, участь в політичному житті, демократична політична культура і громадські свободи. На основі оцінки цих критеріїв країнам присвоювали бали. Країни, які отримали таким чином від 0 до 4 вважаються авторитарними, від 4 до 6 - гібридними, від 6 до 8 - слабкими демократіями, а від 8 до 10 - повноцінними демократичними країнами.

Читайте такожWall Street Journal: У 2018 році ліберальний світовий порядок був найбільшим “лузером”

Бал України станом на 2018 рік, за версією індексу демократії The Economist Intelligence Unit - 5,69. Таким чином, наша країна потрапила в категорію "гібридних". Цікаво, що згідно з індексом, Україна була в категорії "слабких демократій" у період з 2006 до 2010 років. До нинішнього статусу вона опустилася в часи режиму Віктора Януковича. Найгіршим був показник в 2014-му році. Тоді Україна отримала 5,42 бали. За останні роки демократичні успіхи країни дещо покращились, але не настільки, щоб повернутися до статусу хоча б "слабкої демократії".

The Economist дійшло висновку, що лише 4,5% людей у світі живуть у повністю демократичних країнах.

Читайте такожУ Росії постійно збільшується список політв’язнів, які зазнають катувань – Денісова

Втім, глобальний показник минулого року стабілізувався. І це вперше за останні три роки. Лише у 42 країнах спостерігалося падіння балів. Хоча ще в 2017 році скорочення демократії було зафіксовано у 89 країнах. На противагу цьому торік справи в 48 країнах навіть покращилися.