НАТО посилює присутність на сході Європі, аби попередити конфлікт - Столтенберг

В Альянсі виступають за необхідність захисту суверенітету кожної країни в Європі, але наголошують, що як організація більш ефективний захист НАТО може надати тільки його членам.

Генеральний секретар Організації північноатлантичного договору (НАТО) Єнс Столтенберг заявляє, що Альянс посилює присутність на сході Європі, аби попередити конфлікт.

Читайте такожРосія розміщує в Європі нові ракети з ядерним потенціалом - генсек НАТО

Про це генсек сказав під час виступу на Всесвітньому економічному форумі в рамках панельної дискусії про майбутнє трансатлантичного Альянсу.

Зокрема, його запитали, чи можлива окупація Росією Білорусі.

"Перш за все, я думаю, що ми маємо виходити з того, що цього не станеться", - зазначив Столтенберг.

При цьому він зауважив, що надзвичайно важливо стати на захист суверенітету і територіальної цілісності кожної країни в Європі.

"Виходячи з цього, ми бачили як Росія порушила територіальну цілісність кількох сусідніх країн. Росія має війська у Молдові без дозволу уряду у Кишиневі. Вона має війська у двох частинах Грузії - Абхазії та Південній Осетії. І, звичайно, вона незаконно анексувала Крим і дестабілізує східну Україну. Ви бачили агресивні дії в Азовському морі", - сказав генсек НАТО і розповів про заходи, які вживає НАТО.

"Як відповідь, не в останню чергу на таку більш напористу Росію, на агресивні дії Росії, ми суттєво зміцнили боєготовність наших сил, посилили нашу присутність у східній частині Альянсу, і європейські союзники зараз більше інвестують в оборону, а США збільшує свою присутність в Європі. І причина, чому ми це робимо, полягає у тому, щоб попередити конфлікт", - наголосив він.

"Головне пояснення для стримування від НАТО полягає у тому, щоби надіслати чіткий сигнал будь-якому потенційному агресору, що якщо будь-який союзник зазнає нападу, НАТО як єдине ціле буде поруч. І це найкращий спосіб для уникнення будь-якого конфлікту", - підкреслив Столтенберг.

За його словами, НАТО реагує і готове захисти кожну державу-члена.