Süddeutsche Zeitung: В Німеччині з вини Чорнобиля досі ростуть радіоактивні гриби

Ґрунти в кількох регіонах Баварії досі заражені через радіоактивні дощі, які пройшли там 33 роки тому після аварії на ЧАЕС.

Минуло більш ніж три десятиліття після ядерної катастрофи на Чорнобильській АЕС. Але досі окремі види диких грибів у Баварії сильно заражені радіоактивним цезієм. Про це оголосила Федеральна служба радіаційного захисту Німеччини.

Як пише Süddeutsche Zeitung, йдеться про такі види грибів, як їжовик жовтуватий,  гігрофор, польський і білий гриби.

«В екстремальних випадках в одній страві з таких грибів може міститися стільки цезію-137, скільки людина може спожити разом з іншою аграрною продукцією за цілий рік», - сказала президент служби Інге Пауліні.

Читайте такожWashington Post: Урок катастрофи на Чорнобильській АЕС досі не засвоєний

«Якщо хочете підтримувати вплив радіаційного опромінення на якомога нижчому рівні, вам не варто їсти види грибів з регіонів високого зараження», - порадила вона.

Згідно з даними Федеральної служби радіаційного захисту Німеччини, найвища концентрація радіоактивного цезію спостерігається у районах Баварського лісу неподалік міста Інґольштадт, а також регіонах Берхтесгарденер-Ланд і Міттенвальд. Всі ці німецькі місця були заражені після аварії на Чорнобильській АЕС.

Видання пояснює, що в ґрунтах лісів радіоактивні ізотопи зберігаються довше, ніж, наприклад, на територіях, де досить вітряно. Деякі види грибів вбирають такі речовини з глибоких шарів ґрунту.

Читайте такожThe Guardian: Радіація з Чорнобиля ніколи не була замкнута лише в зоні відчуження

Після катастрофи в Чорнобилі 26 квітня 1986 року згадані регіони Баварії були в десять разів більш зараженими, ніж, наприклад, північ Німеччини. Період напіврозпаду цезія-137 становить 30 років. Тож лише через додаткові 30 років можна буде спостерігати його зниження в ґрунтах на німецькій території.