Handelsblatt: Версія про падіння літака МАУ в Ірані через технічну несправність маловірогідна

Німецький експерт допускає, що на борту українського літака щось сталося, що спричинило хаос в кабіні пілотів.

Український пасажирський літак розбився в Ірані. Всі, хто був на борту, загинули. Тегеран говорить про несправність двигуна. Але німецький експерт з авіації не вірить в цю версію.

Про це пише Handelsblatt, нагадуючи, що в невдовзі після катастрофи в мережі з'явилося непрофесійне відео, на якому видно, як Boeing 737-800 нібито загорівся ще в небі. На підставі цього телеканал Al Hadath з Йорданії без посилання на джерела опублікував повідомлення в Twitter про те, що український літак збили іранські сили ППО. Мовляв, вони були в режимі підвищеної бойової готовності після ракетного обстрілу бази США в Іраку. Але тут варто нагадати, що відносини між Йорданом й Іраном досить напружені.

Читайте такожВибух зсередини або зовні міг стати причиною катастрофи літака МАУ в Ірані - експерт

У Тегерана напоготові було інше пояснення. Літак міг розбитися через технічні проблеми. Нібито загорівся один з двигунів. І пілот через це втратив контроль над літаком. Але експерт з питань авіації Корд Шелленберг з Гамбургу не вірить у таке пояснення.

"Досвід показує, що попередні оцінки часто виявляються помилковими. Нам варто дочекатися перших офіційних результатів розслідування, які повинні з'явитися через 30 днів, відповідно до міжнародних угод", - сказав він.

Шелленберг вказує на те, що наразі відсутні переконливі фото уламків українського літака, які б могли дати вичерпну інформацію про характер пошкоджень. Лише так можна було б зрозуміти, як загорівся літак і чи був якийсь зовнішній вплив на нього. Поки ж відомо не багато фактів. Літак не був старим. Тобто при належному догляді він повинен бути в хорошому технічному стані. За даними сайту Flightradar, Boeing 737-800 був абсолютно новим, коли компанія-виробник передала його українському перевізнику МАУ в 2016 році. Ця модель на покоління молодша, ніж горезвісний Boeing 737 Max, якого по всьому світі зняли з рейсів через дві катастрофи. Тож у випадку з українським лайнером в Ірані не варто шукати причини в поганому програмному забезпеченні більш нової моделі Max.

Читайте такожІран запросив представників інших країн до розслідування катастрофи українського літака

Шелленберг зауважує, що Boeing 737-800 вважаються одними з найбільш надійних літаків у світі.

"Літак, який зазнав катастрофу, точно був у хорошому стані. Незадовго до аварії він був у Парижі, Мілані й Лондоні. Для входу у повітряний простір ЄС потрібно відповідати строгим технічним вимогам", - сказав німецький експерт.

Втім, у Boeing 737-800 спостерігалися проблеми з двигунами. В квітні 2018 року в літака авіакомпанії Southwest Airlines відмовив й розвалився один з двигунів. Деталі пошкодили крило й фюзеляж, а також пробили один з ілюмінаторів. Через це один з пасажирів на борту постраждав і потім помер від травм.

Читайте такожУкраїнські експерти оглянули уламки "Боїнга" МАУ: пожежа на борту почалася не з двигунів

Тим не менше, навіть цей випадок доводить, що вихід з ладу одного з двигунів не повинен призвести до катастрофи, як у випадку з літаком з України. Адже після пошкодження літак Southwest Airlines приземлився у Філадельфії. Насправді Boeing 737-800 може летіти й приземлятися навіть з одним двигуном.

Підозру викликає те, що екіпаж не подав сигнал тривоги. Це свідчить про те, що на борту відбулися певні події, які спричинили хаос в кабіні пілотів. На фото з місця падіння лайнера видно сильно пошкоджені двигуни. Але питання про те, чи стали вони такими ще в повітрі, лишається відкритим.