Експерти зробили перші висновки про катастрофу українського "Боїнга" / REUTERS

Фахівці української державної комісії з розслідування обставин загибелі українського "Боїнга" оглянули уламки авіалайнера МАУ. Версія несправності двигунів не підтверджується.

Про це з посиланням на джерело в комісії повідомив журналіст Юрій Бутусов.

Читайте такожСвідки бачили, як "Боїнг" МАУ горів у небі – іранські слідчі

Відео дня

"В даний час наша група прибула на місце, куди звозять уламки літака. Це відкритий майданчик, куди звозять все, що знайшли в околицях.

В даний час я спостерігаю обидва двигуни літака - і не бачу на них слідів пожежі. Сюди доставлені фрагменти правого крила - там теж немає слідів пожежі. Тобто версія несправності двигунів, вибуху двигунів, на даний момент не підтверджується. Літак горів - але версія виходу з ладу двигунів не підтверджується», – розповіло джерело.

Співрозмовник журналіста зазначив, що іранська сторона надала попередню інформацію, яка відома зараз іранцям. Літак вилетів в 6.13, але через 5 хвилин на висоті 2400 метрів літак почав падати, загорівся і потім розбився.

«За твердженням іранських диспетчерів, жодних повідомлень з борту літака від екіпажу не надходило. Літак нібито розвернувся до аеропорту, але був цей розворот керованим або вже не керованим, ми поки не розуміємо», – зазначив він.

При цьому, українцям поки не надали дані радарів управління повітряним рухом. Немає інформації, які літаючі об'єкти могли знаходитися поблизу літака і зіткнутися, чи був пуск ракети. Цю інформацію українцям обіцяють надати.

За словами джерела, іранці йдуть на співпрацю в розслідуванні.

«Іранці не збираються щось від когось засекречувати, вони згідно з Чиказькою конвенцією збираються надавати доступ до розслідування і до розшифровки чорних скриньок всім сторонам, включаючи американців, виробників літака, а також всіх країн, громадяни яких загинули... Іранці демонструють нормальний діалог, немає сигналів, що якусь інформацію навмисно хочуть приховати, поки все досить коректно і відкрито"», – зазначив він.

Бутусов, у свою чергу, припускає, що пожежа виникла в салоні.

«Відсутність будь-яких переговорів з диспетчером і відсутність пожежі в двигунах говорить про те, що версія терористичного акту, зіткнення з дроном або вибуху зенітної ракети дуже ймовірна», – підсумував журналіст.

Влада Ірану раніше заперечувала, що літак міг впасти через влучання в нього ракети. В аеропорту причиною аварії називали загоряння двигуна. Джерела Reuters повідомляли, що, на думку фахівців західної розвідки, причиною авіакатастрофи в Ірані став технічний збій. Власне розслідування за фактом авіакатастрофи почала Україна.

Як повідомляв УНІАН, лайнер Boeing 737, що належить МАУ, зазнав аварії вранці 8 січня після зльоту з аеропорту Тегерана. Всі, хто знаходився на борту, 176 осіб загинули. Президент Володимир Зеленський оголосив 9 січня днем жалоби.