8 січня в Ірані розбився літак МАУ / REUTERS

Іран офіційно запросив представників інших країн до розслідування обставин і причин катастрофи літака компанії "Міжнародні авіалінії України", що сталася поблизу аеропорту імені Імама Хомейні (Тегеран).

Про це йдеться у повідомленні на сайті Організації цивільної авіації Ірану з посиланням на заяву її голови Алі Абедзаде.

"Абедзаде заявив, що слідча група з розслідування катастрофи у відповідності зі стандартами, передбаченими у додатку 13 до Чиказької конвенції, запрошує усі країни, що визнаються як бенефіціари цього документу, уповноважити своїх представників для участі у розслідуванні катастрофи і призначити власні спеціальні групи", - йдеться у повідомленні.

Відео дня

Також Абедзаде повідомив, що знайдені бортові самописці ("чорні скриньки") сьогодні були передані слідству. За його словами, слідчі вивчають речові докази з місця катастрофи, відповідну документацію, уламки літака були зібрані й переміщені у безпечне місце.

Він додав, що "чорні скриньки" містять бортовий реєстратор та голосовий запис переговорів. Обидві скриньки під час катастрофи були пошкоджені, зокрема, фізичні пошкодження можна побачити на пристроях.

Читайте такожКатастрофа літака МАУ в Ірані: місце трагедії показали з висоти пташиного польоту (відео)

Абедзаде зауважив, що перше повідомлення про катастрофу одразу було надіслане Україні як країні, де зареєстрований борт, Сполученим Штатам Америки, як країні виробнику-літака "Боїнг", а також Швеції та Канаді, як країнам, чиї громадяни загинули внаслідок катастрофи.

Крім того, він додав, що Україна зробила запит, щоб її фахівці долучилися до нагляду для ознайомлення з кроками, яких вживає Іран у зв'язку з катастрофою.

Як повідомляв УНІАН, 8 січня в Ірані розбився літак МАУ, 167 пасажирів і 9 членів екіпажу загинули.

Літак, що виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ, вилетів з аеропорту о 6.10 за місцевим часом і зник з радарів через кілька хвилин після вильоту.

На борту Boeing 737 перебували 11 громадян України, в тому числі 9 членів екіпажу, а також 82 громадянина Ірану, 63 громадянина Канади, 10 громадян Швеції, четверо громадян Афганістану, троє громадян Німеччини і троє громадян Великої Британії.

9 січня в Україні оголошено днем жалоби у зв’язку з трагедією літака рейсу PS752.