Китай успішно розвиває гіперзвук, старанно виконуючи домашню роботу від США, - ЗМІ

Американські експерти говорять про занепокоєння, пов'язане з успіхами Китаю в галузі розробок гіперзвукових ракет.

Китайська програма розробки гіперзвукових балістичних ракет турбує американських військових експертів. При цьому головний предмет занепокоєння полягає в тому, що Пекін будує свої програми на основі американських досліджень і розробок, пише Washington Times.

Генеральний директор Інституту прикладних досліджень Пердью Марк Льюїс у щотижневому подкасті Threat Status сказав, що Пекін роками копіював домашнє завдання Америки. За його словами, це дозволило китайським оборонним компаніям вирватися вперед у сфері гіперзвуку.

"Ми помилялися, коли не могли уявити, що хтось інший просто обійде нас у цій технології", - сказав він.

Він також сказав, що крадіжка Китаєм американської інтелектуальної власності добре відома і значно прискорила розвиток. Китаю також допомагає його економічна структура, де оборонні зусилля, як-от гіперзвукові, зведені в ранг загальнодержавних проєктів розвитку. Він додав, що Китай визначив гіперзвук як ключову галузь для інвестицій. Одним із показників цього є кількість університетів у Китаї, які працюють у галузі гіперзвуку. А кількість статей, які вони публікують у відкритій літературі, є показником масштабу зусиль за всіма напрямами.

Видання наводить дані зі звіту Politico за 2019 рік, згідно з якими 2017 року Китай опублікував понад 700 статей, що стосуються розробки гіперзвукових ракет, тоді як Америка опублікувала 207 статей. Льюїс додав, що США були непослідовні у своїй інвестиційній стратегії щодо гіперзвукових ракет.

"Найбільше технічне завдання, з яким ми стикаємося, - це знизити вартість цих систем, щоб ми могли дозволити собі виробляти їх у тих кількостях, які нам потрібні", - сказав він.

Експерт додав, що Китай є головним суперником США в галузі гіперзвукових ракет. За його словами, хоча Росія і розгорнула свої гіперзвукові системи у війні проти України, ця зброя не вивела росіян вперед. Водночас, він стверджує, що неефективне використання Росією гіперзвукових ракет у війні проти України досягло другорядної мети: змусило лідерів США засумніватися в ефективності гіперзвукових балістичних ракет.

Видання пише, що гіперзвукові ракети суперників можуть перешкодити розробці запропонованого президентом США Дональдом Трампом протиракетного щита Golden Dome. Створений за зразком ізраїльської системи протиракетної оборони Iron Dome, Golden Dome покликаний розширити наявну інфраструктуру протиракетної оборони Америки, одночасно нашарувавши різні варіанти.

Гіперзвукова програма Китаю

Нагадаємо, що Китай провів випробування своєї суворо засекреченої гіперзвукової ракети класу "повітря-повітря". Ці випробування можна вважати першим офіційним підтвердженням існування такої зброї.

Крім того, китайські вчені стверджують, що знайшли спосіб здешевити гіперзвукові ракети. Вони пропонують робити наконечники таких ракет з використанням загальнодоступної високоміцної нержавіючої сталі, а не з вольфраму, як прийнято в інших країнах.

Вас також можуть зацікавити новини: