этот материал доступен на русском

Путіна можуть усунути від влади 5-6 осіб з його близького оточення - російський політолог

04:29, 31 травня 2020
Світ
10182 0
Володимир Путін / REUTERS

Вони досі не зробили цього, оскільки перебувають в стані "когнітивного дисонансу". Таку думку в інтерв'ю "Обозревателю" висловив російський опозиційний політик Андрій Піонтковський.

Читайте такожПутін планував розгорнути масштабний наступ і до 2020 року розділити Україну "по Дніпру" – генерал

Говорячи про реальний рейтинг Путіна в Росії, він зауважив, що довіряти можна лише результатам закритих опитувань ФСБ. Посилаючись на дані російського політолога Валерія Солов'я, Піонтковський повідомив, що останнє закрите опитування показало рівень підтримки Путіна 17%. "Це нібито нуль, тому що в Росії 17% завжди будуть голосувати за будь-яку владу", – зауважив він.

Разом з тим політик переконаний, що 83% росіян, які не підтримують Путіна, не підуть на радикальні кроки зі зміни влади через відсутність політичної структури.

"В авторитарних режимах дії може вчиняти тільки близьке оточення диктатора", – сказав Піонтковський.

"Давайте розглянемо психологію цих 5-6 осіб, які можуть скинути Путіна. У них вже немає жодних ілюзій з цього приводу. Вони розуміють, що ця телевізійна пустушка (Володимир Путін, – Ред.) перестає працювати. Чому ж тоді вони його не змінюють? А тому що зміна цієї прокладки представляє серйозну небезпеку для них", – пояснив він.

На думку опозиціонера, владній верхівці доведеться публічно визнати, що Путін не є "батьком" народу, що неминуче призведе до дискредитації і самої верхівки.

"У них баланс страху: і залишатися з Путіним страшно, тому що все обрушується, він їх уже не захищає від невдоволення людей, і знімати його страшно, тому що це означає відразу викреслити весь цей 20-річний період, дискредитувати його і тим самим дискредитувати себе. Вони знаходяться в такому серйозному когнітивному дисонансі", – пояснив Піонтковський.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter