Іспанія запровадила надзвичайний стан і комендантську годину / фото REUTERS

Уряд Іспанії з 26 жовтня оголосив надзвичайний стан для всієї країни тривалістю 15 днів.

При цьому, він оже бути продовжений на наступні шість місяців, до 9 травня, якщо парламент дасть згоду, повідомляє Європейська правда з посиланням на El Pais

На надзвичайному засіданні в неділю також було прийнято рішення ввести обов'язкову комендантську годину для всієї країни з 11 вечора до 6 ранку.

Крім цього, встановлено обмеження громадських зібрань для всієї Іспанії до 6 осіб.

Читайте такожУ президента Польщі підтвердили COVID-19

Регіонам також надається можливість обмежувати в'їзд і виїзд зі своєї території, за винятком поважних причин, але це рішення залишається за їх керівниками.

Уряд планує продовжити всі заходи на шість місяців, включаючи комендантську годину. Але в будь-якому випадку, з політичної точки зору, основна відповідальність за вирішення лежить на президентах регіонів.

Іспанія не закриває кордони й робить виняток щодо комендантської години на Канарських островах, одній зі спільнот з найкращими епідеміологічними показниками, щоб якомога більше врятувати туризм.

"Вся Європа вже вживає заходів щодо обмеження мобільності. Ситуація, в якій ми живемо, є екстремальною", - сказав прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес, обґрунтовуючи це рішення.

За його словами, мета уряду - досягти показника в 25 інфікованих на 100 000 жителів. Зараз Іспанія перебуває на рівні вище 400.

Коронавірус у світі: новини

  • Коронавірус шириться світом шаленими темпами й найближчі місяці будуть дуже складними, попередили у ВООЗ.
  • Міністр-президент Брюссельського регіону Руді Вервоорт оголосило про посилення з 26 жовтня обмежень з метою стримування поширення коронавірусу.
  • Прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте у неділю, 25 жовтня 2020 року, підписав розпорядження про додаткові обмежувальні заходи, які покликані стримати поширення коронавірусної інфекції в країні. Таке рішення він ухвалив на тлі зростання випадків інфікування коронавірусом в Італії.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram