Світлана Тихановська зараз змушена перебувати в Литві / Фото: REUTERS

Сейм Литви проголосував за визнання лідерки опозиції Світлани Тихановської єдиним президентом Білорусі.

Про це йдеться на сайті литовського парламенту.

Читайте такожЄвросоюз продовжив санкції проти Росії

У відповідній резолюції йдеться про те, що Литва підтримує вимоги обраного глави білоруського народу Світлани Тихановської та Координаційної ради щодо нових й прозорих виборів президента республіки.

Крім того, відтепер країна домовилася сприймати будь-які дії «незаконного глави Білорусі» Олександра Лукашенка у внутрішній та зовнішній політиці, зокрема підписання нових угод з Росією, як злочини проти білоруського народу.

Литва надаватиме громадянам Білорусі і його законним представникам політичну, економічну та фінансову допомогу – все для того, щоб у республіці пройшли демократичні вибори.

Ситуація в Білорусі: хроніка

  • 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. За офіційними даними ЦВК, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували 80,1% виборців, за його головного опонента Світлану Тихановську - 10,1%.
  • Тисячі жителів Білорусі, не згодних з результатами виборів, вийшли на акції протесту, відбулися зіткнення з силовиками. У перші дні протестів були затримані тисячі людей, пізніше багатьом з них призначили адмінарешт.
  • Лукашенко неодноразово заявляв, що ситуацію в Білорусі розхитують ззовні, і домовився з президентом РФ Володимиром Путіним спільно реагувати «у разі загострення ситуації в частині зовнішніх загроз». 27 серпня Путін допустив використання російських силовиків для придушення протестів у Білорусі.
  • У Євросоюзі заявили про невизнання результатів виборів і досягли угоди застосувати санкції проти білоруських чиновників у відповідь на фальсифікацію результатів голосування і застосування насильства проти протестувальників.