Лукашенко пригрозив протестувальникам / Ілюстрація REUTERS

Олександр Лукашенко наказав вжити заходів щодо студентів та викладачів, які беруть участь у страйку й протестах в Білорусі.

Про це повідомляє "Белта".

Він також закликав "нікого не вмовляти - ні робітників, ні студентів, ні лікарів, ні вчителів, ні держслужбовців".

Читайте такожВ Євросоюзі працюють над запровадженням нових санкцій проти Лукашенка

"Не хочуть робітники працювати - не треба. Але їх одиниці, які не хочуть. Студенти: прийшли вчитися - вчіться. Хто хоче, той нехай вчиться. Хто вийшов в порушення закону на несанкціоновані акції, позбавляється права бути студентом. Нема за що, відправте їх, як я говорив, кого в армію, а кого - на вулицю. Нехай ходять по вулиці. Але вони повинні бути відраховані з вишу. Те ж саме викладачі, їх теж одиниці, які бридко поводяться у вузах", - заявив Лукашенко.

Він також сказав, що Білорусь "починає стикатися з терористичними погрозами". 

Страйк і протести в Білорусі: що відбувається

  • 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. За офіційними даними ЦВК країни, за Олександра Лукашенка проголосували 80,1% виборців, за його головного опонента Світлану Тихановську-10,1%
  • Після оголошення результатів виборів країну охопили акції протесту. Силовики затримують учасників мітингів і застосовують до них силу, відкривають політично вмотивовані справи проти опозиціонерів.
  • 23 вересня в Мінську відбулася таємна інавгурація Лукашенка.
  • Чергова акція протесту пройшла 25 жовтня - в цей день силовики проявили особливу жорстокість до протестуючих і затримали сотні людей.
  • У Білорусі в понеділок, 26 жовтня, розпочався загальнонаціональний страйк.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram