Наразі Європа не готова відбивати велику кількість повітряних цілей, як це робить Україна, вважає Валерій Яковенко.
Підняття європейцями винищувачів для відбиття незначної кількості російських дронів під час атаки по Польщі є економічно невиправданим кроком, заявив співзасновник та керуючий партнер DroneUA Валерій Яковенко.
"Якщо НАТО колись зіткнеться з необхідністю збивати не кілька десятків таких дронів, а кілька сотень, як це робить щоночі Україна – будь-які запаси військової техніки включно з їхнім ресурсом можуть дуже швидко закінчитися", – сказав Яковенко в етері "Київ24".
Експерт додав, що Україна є єдиною країною в світі, яка має модульну систему протиповітряної оборони. ЩО дозволяє доцільно використовувати всі наявні засоби ППО для знешкодження повітряних цілей.
"Витрачати ракети класу "повітря-повітря" чи льотогодини винищувачів F-35 проти таких цілей економічно недоцільно. І якщо це ескалювати на потенційну загрозу у вигляді сотень дронів, то це не буде працювати довго. Запаси закінчаться. І навіть ті ракети, які використовуються – вони не виготовляються в достатній кількості, аби щоночі тримати оборону. А Україна це робить", – додав Яковенко.
В ніч на 10 вересня майже два десятки російських безпілотників порушили повітряний простір Польщі. За словами прем'єр-міністра країни Дональда Туска, значна кількість з них залетіла зі сторони Білорусі. Також він повідомив про збиття чотирьох БПЛА.
Водночас речник уряду Польщі Адам Шлапка повідомив, що НАТО застосувало статтю 4 Північноатлантичного договору через російську атаку. Вона передбачає "спільні консультації" країн-членів Альянсу.