Консульські послуги для чоловіків будуть обмежені / колаж УНІАН, фото фото facebook.com/ukr.embassy.usa, УНІАН

Новий законопроєкт про мобілізацію, підписаний Володимиром Зеленським, вплине не тільки на жителів України. Важливі зміни торкнуться українців за кордоном - чоловіки перестануть отримувати майже всі послуги від консульств. Про те, як обмежать консульські послуги для громадян України, розповіло Дзеркало тижня.

Припинення консульських послуг для чоловіків за кордоном - що відомо

Припинення консульських послуг для українців набуде чинності 23 квітня і триватиме, доки не буде надано офіційні роз'яснення закону про мобілізацію.

Деякі установи вже не приймають документи від військовозобов'язаних. Наприклад, консульство України в Польщі не надає послуги чоловікам призовного віку до отримання вказівок від МЗС.

Відео дня

Видання Дзеркало Тижня публікує документ, згідно з яким надання консульських послуг для чоловіків рекомендується призупинити з 23 квітня "з метою недопущення уникнення громадянами України обов'язків щодо врегулювання питання військового обліку територіальними центрами комплектування та наявності військово-облікових документів".

Припинення консульських послуг для українців / фото - Дзеркало Тижня

При цьому не всі консульські послуги для чоловіків призовного віку будуть обмежені. Чоловіки все ще зможуть оформити посвідчення особи на повернення в Україну.

УНІАН намагається отримати офіційний коментар Міністерства закордонних справ України щодо обмеження консульських послуг.

Призупинення консульських послуг для чоловіків прокоментував міністр закордонних справ Дмитро Кулеба:

"В умовах повномасштабної російської агресії головним пріоритетом є захист Батьківщини від знищення. Знаходження за кордоном не звільняє громадянина від обов'язків перед Батьківщиною. Саме тому я вчора доручив вжити заходів щодо відновлення справделивого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном. Це буде чесно.

Незабаром МЗС надасть уточнені роз'яснення щодо порядку отримання консульських послуг у рамках законодавства для чоловіків мобілізаційного віку."

Які консульські послуги обмежать чоловікам

Тимчасова заборона консульських послуг стосуватиметься таких питань:

  • видача та продовження терміну дії закордонного паспорта;
  • виконання доручення слідчих чи судових органів
  • укладення та розірвання шлюбу, встановлення батьківства, опіки та піклування, реєстрація актів цивільного стану;
  • засвідчення догорів, заповідей, довіреностей, копій і виписок;
  • видача свідоцтв про право наслідування та право власності;
  • посвідчення справжності підписів на документах та ідентичності фотографій;
  • засвідчення перекладів з однієї мови іншою;
  • посвідчення факту перебування фізособи у визначеному місці;
  • видача дублікатів документів.

Наразі все це для чоловіків призовного віку, які перебувають за кордоном, недоступне.

Українці повинні будуть стати на облік за кордоном

Законопроєкт про мобілізацію, який набуде чинності 18 травня, містить інформацію про військовозобов'язаних за кордоном. Відповідно до закону, у чоловіків призовного віку буде 2 місяці на те, щоб стати на військовий облік за кордоном. Для цього вони повинні будуть оновити свої особисті дані в ТЦК через консульство, кабінет військовозобов'язаного, номер телефону або електронну пошту.

Якщо чоловік призовного віку не оновить дані, то йому обмежать консульські послуги і можуть призначити штраф.

При цьому мобілізація чоловіків за кордоном буде можлива лише в тому разі, якщо українець сам повернеться в Україну. Депортувати чоловіків після оновлення даних не будуть, оскільки у влади немає таких інструментів.

Вас також можуть зацікавити новини: