Путін вперше прокоментував отруєння Навального / фото REUTERS

Президент Росії Володимир Путін заявив, що особисто попросив випустити опозиціонера Олексія Навального на лікування до Німеччини.

Про це пише НВ.

«Щойно дружина цього громадянина звернулася до мене, я одразу ж дав доручення прокуратурі перевірити можливість виїзду його за кордон на лікування, маючи на увазі, що могли б і не випускати, бо в нього були обмеження, пов’язані з судовим слідством і кримінальною справою. В нього були обмеження на виїзд. Я відразу попросив генеральну прокуратуру дозволити це зробити», — заявив він.

Путін стверджує, що «якби» Навального отруїла російська влада, його б «навряд чи відправили на лікування до Німеччини».

За словами президента РФ, Москва готова до міжнародної співпраці в розслідуванні отруєння політика.

Читайте такожНавального могли отруїти двічі - ЗМІ

Отруєння Навального: хронологія подій

  • 20 серпня Навальний повертався до Москви з Томська, під час польоту йому стало погано, літак екстрено сів в Омську. Навального госпіталізували. Через два дні його евакуювали з Омська до німецької клініки Charite.
  • 4 вересня стало відомо, що експерти Мюнхенського інституту фармакології і токсикології Збройних сил ФРН знайшли сліди отруйної речовини з групи «Новачок» у крові, сечі і на шкірі Навального. Факт отруєння політика «Новачком» також підтвердили інші експерти.
  • 10 вересня Навальний вийшов з коми.
  • 23 вересня його виписали з клініки Charite. 25 вересня прес-секретар опозиціонера Кіра Ярмиш заявила, що Навальний залишиться у Німеччині до кінця курсу реабілітації.
  • 1 жовтня в інтерв'ю німецькому виданню Der Spiegel Навальний заявив, що за спробою його отруєння «Новачком» стоїть особисто президент РФ Володимир Путін. Він також повідомив, що має намір повернутися в Росію.
  • 6 жовтня експерти Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) підтвердили факт отруєння Навального речовиною з групи «Новачок».

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram