Санкції проти Білорусі - Україна підтримала рішення ЄС / Фото: REUTERS

Побільшало країн, які погодилися підтримати європейські санкції щодо режиму Олександра Лукашенка. Раніше ЄС ввів персональні санкції проти самого екс-президента Білорусі.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Ради Європейського Союзу.

Читайте такожУ Білорусі порушили справи проти лікаря й журналістки, яка розслідує смерть активіста Бондаренка

До введення санкцій проти 40 громадян Білорусі приєдналися Північна Македонія, Чорногорія, Албанія, члени Європейської економічної зони Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, а також Україна.

Режим Лукашенка звинувачують у фальсифікації президентських виборів, а також у порушенні прав людини.

Вибори та протести в Білорусі: що було раніше

  • 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, за Олександра Лукашенка проголосували 80,1% виборців, за його головного опонента Світлану Тіхановську - 10,1%.
  • Після оголошення результатів виборів країну охопили акції протесту. Силовики затримують учасників мітингів і застосовують до них силу, відкривають політично мотивовані справи проти опозиціонерів.
  • У Євросоюзі не визнали результати виборів і вирішили запровадити санкції проти білоруських чиновників, відповідальних за фальсифікацію результатів голосування і застосування насильства проти незгодних.
  • 23 вересня в Мінську відбулася таємна інавгурація Лукашенка.
  • 2 жовтня Європейський Союз офіційно запровадив санкції проти 40 представників режиму Лукашенка, причетних до придушення мирних протестів та фальсифікацію президентської виборчої кампанії у Білорусі. У списку самого Лукашенка не було.
  • 13 жовтня Тіхановська оголосила Лукашенку народний ультиматум. Лідер білоруської опозиції заявила, що до 25 жовтня мають виконати три вимоги: Лукашенко повинен оголосити про відставку, має припинитися насильство на вулицях, мають звільнити всіх політв'язнів.
  • З 25 жовтня в Білорусі почався загальний страйк.
  • 6 листопада Європейський союз ввів санкції проти Олександра Лукашенка і 14 білоруських чиновників. Як зазначено на сайті Європейської Ради, в цілому санкції введені проти 59 осіб з Білорусі.