Сі Цзіньпін "використовує" Путіна у своїх цілях: експерт пояснив, навіщо йому це треба

Китайський лідер не бачить у Росії рівного союзника, який міг би розділити з ним світове панування.

Зустріч кремлівського диктатора Володимира Путіна і лідера КНР Сі Цзіньпіна в Москві - ретельно зрежисована можливість для двох світових автократів продемонструвати єдність перед обличчям "третього", вважає незалежний фахівець з Азії Метью Хендерсон.

"Як висловився Сі, у своїй характерній манері непрямих формулювань, обидва лідери зіткнулися з "новою ерою" "однобічності та гегемоністських практик сильних" - читай: другого терміну Трампа", - додав він у своєму матеріалі для The Telegraph.

"Поглиблення довіри" і "зміцнення співпраці" між цими двома партнерами підкреслює для всього світу геостратегічний сенс їхніх намірів: кинути виклик США, послабити і принизити їх, відкривши шлях до нового світового порядку, заснованого на їхній власній версії реалполітики. Саме таке враження вони прагнуть справити, підкреслює Хендерсон.

Насправді, за його словами, за цією зустріччю диктаторів стоїть відчуття авторитету Путіна, який багато в чому ґрунтується на мовчазній згоді Сі Цзіньпіна.

"Росія при Путіні розтринькала незліченну кількість життів і ресурсів. Значна частина витрат покривається за рахунок критично важливої торгівлі енергоресурсами з Китаєм. Виробництво безпілотників Путін фактично передав Китаю та Ірану. Сьогодні Росія набагато більше залежить від Пекіна, ніж Китай - від усього, що може запропонувати Москва", - пише автор.

Тому головною метою китайського лідера в цьому союзі з Путіним - використовувати його як проксі-союзника, щоб послабити і виснажити Захід, створюючи геополітичне перевантаження для США та їхніх союзників. Для китайського диктатора створюються ідеальні умови для реалізації безапеляційної, нульової стратегії великодержавного реваншу - "Великого відродження китайської нації".

Однак, підкреслює експерт, у "мріях" Сі Цзіньпіна про світове панування для Росії явно не передбачено рівноправного місця. Він прагне не тільки анексії Тайваню і контролю над Західною частиною Тихого океану, а й повернення великих сибірських територій, якими остання китайська імперія поступилася Москві в XIX столітті.

Будучи головним покупцем величезних обсягів газу і нафти зі Східного Сибіру, китайський лідер фактично платить "оренду" за те, що сподівається одного разу успадкувати.

Інші новини про відносини Китаю і РФ

Раніше УНІАН повідомляв, що Путін і Сі Цзіньпін зробили знущальну заяву про Україну. У ній повідомляється, що для "довгострокового врегулювання української кризи" необхідно усунути її "першопричини".

Однак Китай також занепокоєний через військове співробітництво між РФ і Північною Кореєю. "Це військове співробітництво зрештою допоможе північнокорейцям модернізувати свою армію, що дасть їм змогу робити всілякі речі (поза впливом Китаю - УНІАН)", - наголосив експерт зі стратегічної політики Росії та Китаю Метью Сассекс.

Вас також можуть зацікавити новини: