У МЗС Словаччини назвали заяви Зеленського про відкриття "енергетичного фронту" "нісенітницею".
У Словаччині обурилися через заяву президента України Володимира Зеленського про те, що прем'єр країни Роберт Фіцо за дорученням Володимира Путіна відкрив "другий енергетичний фронт" проти України.
У заяві Міністерства закордонних справ Словаччини назвали такі звинувачення українського президента "нісенітницею" і закликали Україну "не шукати нових ворогів".
"Ми відкидаємо будь-яку нісенітницю про відкриття другого енергетичного фронту, про яку безпідставно фантазує президент України Володимир Зеленський, а також про якийсь уявний союз із Володимиром Путіним", - ідеться в заяві.
У МЗС Словаччини наголосили, що від початку війни країна надавала і "буде в міру своїх можливостей надавати гуманітарну допомогу беззахисним, нужденним жителям України".
"Також нашому партнеру МЗС України не слід випускати з уваги той факт, що російський газ, який розподіляється їхньою територією, приносить значні доходи Україні, яка їх дуже потребує", - ідеться в заяві.
При цьому в МЗС Словаччини заявили, що Україна перебуває не в тих умовах, щоб шукати собі нових ворогів:
"Ми прекрасно розуміємо, що вони перебувають у затяжному військовому конфлікті, але саме тому їм не слід створювати нових ворогів і фантазувати про виникнення якогось другого фронту".
Зазначається, що уряд Словаччини "має насамперед захищати стратегічні інтереси нашої країни і наших громадян, а також інтереси ЄС, незалежно від того, подобається це українській стороні чи ні".
Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що російський диктатор Володимир Путін доручив прем'єр-міністру Словаччини Роберту Фіцо відкрити "другий енергетичний фронт проти України" за рахунок інтересів народу цієї країни. За словами глави нашої країни, підтримка російської агресії є абсолютно аморальною.
За відмову України від транзиту російського газу Фіцо пригрозив припинити постачання електроенергії в нашу країну після 1 січня 2025 року. У відповідь Міністерство закордонних справ України закликало Європейську комісію відреагувати на погрози Фіцо припинити постачання електроенергії.