Столтенберг хоче, щоб добровільні внески для України стали зобов'язанням НАТО

На думку генерального секретаря Альянсу, це має сприяти дотриманню союзниками виконання обіцянок.

Генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Єнс Столтенберг прагне, аби довгострокові внески індивідуальних країн-членів Альянсу для підтримки України стали зобов'язанням на рівні НАТО. Як передає кореспондент УНІАН, про це Столтенберг сказав на пресконференції в Брюсселі перед дводенною зустріччю міністрів оборони країн-членів Альянсу.

Генеральний секретар Альянсу висловлює сподівання, що міністри НАТО узгодять план безпекової допомоги і навчання для України.

Столтенберг відзначив, що в НАТО є широка домовленість про забезпечення провідної ролі Альянсу у координації безпекової допомоги і проведенні навчань для України. Він висловлює сподівання, що до липневого саміту НАТО у Вашингтоні буде узгоджено фінансове зобов'язання перед Україною.

За його словами, буде посилено роль НАТО у наданні допомоги Україні шляхом поєднання спільних зусиль країн-членів із використанням структур та спільного фінансування НАТО.

"Це один із прикладів того, як ми, використовуючи НАТО, можемо мати більш міцну та передбачувану структуру, особливо у поєднанні із зобов'язанням витрачати не менше 40 млрд євро на рік. Це забезпечить те, що ми матимемо більш довгострокову і передбачувану підтримку для України", - сказав Столтенберг.

Він сказав, що в Альянсі вітають добровільні внески для підтримки України.

"Чим довше триває ця війна, тим важливіше, що у нас буде більше передбачуваності, підзвітності і справедливого розподілу тягаря", - додав генеральний секретар Альянсу.

У цьому зв'язку, він сказав, що раніше союзники робили оголошення, які не виконувалися.

"Якщо у нас буде роль НАТО у забезпеченні більшої прозорості та підзвітності, ми можемо припустити, що, насправді, більше союзників будуть дотримуватися (обіцяного - УНІАН)", - сказав Столтенберг.

У цьому зв'язку, він нагадав, що США раніше витратили шість місяців на узгодження додаткової допомоги для України, а обіцянки деяких європейських союзників не були виконані.

"І якщо ми перетворимо це не на добровільні внески, а на зобов'язання НАТО, то звісно - це стане більш надійним і більш життєздатним, і з усіх цих причин я вірю, що це допоможе отримати Україні потрібну передбачуваність", - наголосив Столтенберг.

При цьому, він підкреслює, що мета усього цього полягає у тому, аби зробити можливим припинення війни.

"Зараз президент Путін вірить, що він може перечекати нас, і з цієї причини війна продовжується. Коли ми здатні донести дуже чітко і сильно, що ми готуємося на довгострокову перспективу, на багато років, тоді, імовірно, що він зрозуміє, що він не виграє на полі бою, а повинен буде сісти за стіл та погодитись на довгостроковий мир", - сказав Столтенберг.

Співпраця України з НАТО

У липні на саміті НАТО у Вашингтоні країни-члени мають узгодити сильніше формулювання про майбутнє членство України.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс повинен і далі підтримувати Україну. Він висловив сподівання, що країни-члени оборонного блоку ухвалять необхідне рішення про подальше стримування та оборону.

"НАТО задіяне в координації тренувань і допомоги Україні, а також візьмуть на себе довгострокові фінансові зобов'язання", - заявив Столтенберг.

При цьому він нагадав, що з початку повномасштабного вторгнення Росії НАТО надає Україні фінансову підтримку.

Вас також можуть зацікавити новини: