Батьки вважають, що трагедії сталися через просування небезпечних "порад".Батьки вважають, що трагедії сталися через просування небезпечних "порад".
Сім сімей у Франції подали позов проти TikTok, звинувативши гігантську соціальну платформу у показі підліткам шкідливого контенту, що призвело до трагічних наслідків, зокрема двох самогубств.
Про це написав Reuters із посиланням на зроблену сьогодні заяву адвоката позивачів Лор Бутрон-Марміон. Як стверджує юрист, TikTok через свої алгоритми просуває небезпечні відео, у тому числі про самогубства, членоушкодження та розлади харчової поведінки. В результаті двоє 15-річних підлітків, які потрапили під вплив контенту, вчинили самогубства.
Колективний позов подано до суду міста Кретея. За словами адвоката, це перша подібна колективна справа в Європі.
"Батьки хочуть, щоб юридичну відповідальність TikTok було визнано в суді. Це комерційна компанія, що пропонує продукт споживачам, які, до того ж є неповнолітніми. Тому вони мають відповідати за недоліки продукту", – заявила адвокат.
Як зазначає Reuters, контент TikTok, як і інших соціальних платформ, давно контролюється. Зокрема, вони стикаються із сотнями судових позовів у США, в яких їх звинувачують у тому, що вони пропагують неоднозначний контент, залучаючи до мережі мільйони дітей. На думку позивачів, внаслідок, нестійкої дитячої психіки завдається шкода.
Раніше TikTok заявляв, що серйозно ставиться до питань, пов'язаних із психічним здоров'ям дітей. Генеральний директор Шоу Цзи Чу цього року повідомив законодавцям США, що компанія інвестувала в заходи захисту молодих людей, які використовують додаток.
За даними західних ЗМІ, у позові французьких сімей наголос робиться на відеоролики з пропагандою самогубств і членоушкодження. Позивачі стверджують, що їхні діти віком від 13 до 15 років до прийняття ними трагічних рішень неодноразово зазнавали впливу згаданих відеороликів. Серед жертв – 15-річна Шарліз, чия смерть стала основою позову її батьків. Після загибелі дівчинки було встановлено, що негативний контент на TikTok вплинув на її психічне здоров'я. У повідомленнях підлітка простежувалися ознаки глибокої тривоги та розпачу, хоча вона робила їх у прихованій формі. Незабаром після цього Шарліз скористалася порадою з відеороликів для вчинення суїциду.
Нагадаємо, у Смоленській області РФ 15-річна школярка скоїла самогубство, а у своїй смерті вона звинуватила вчительку з історії. Тіло дев'ятикласниці знайшли у її квартирі. Поряд із тілом було виявлено телефон із планшетом, а також записку, адресовану вчительці. У ній дівчинка попросила викладача бути м'якшим з дітьми, бо, на думку школярки, у багатьох дітей через неї панічні атаки та нервові зриви. Записку вилучили співробітники Слідчого комітету РФ.