Макрон намагається залучити міжнародну громадськість до підтримки України, що контрастує з прагненням Трампа якнайшвидше завершити війну.
Президент Франції Еммануель Макрон намагається залучити міжнародну громадськість до підтримки України. Однак ця ініціатива ставить його на шлях протистояння з президентом США Дональдом Трампом, пише Bloomberg.
Президент США сприймає припинення вогню як спосіб відновити співпрацю з Росією. Своєю чергою, Володимир Путін у розмові з Трампом зажадав повністю припинити постачання зброї в Україну, що змусить Макрона фактично відмовитися від зусиль з мобілізації підтримки Києва.
При цьому високопоставлений європейський чиновник наголошував, що європейські країни нізащо не підуть на виконання умов Путіна. Прессекретарка французького уряду Софі Прімас заявила, що ці умови "нереалістичні", і Макрон щодня розмовляє з Трампом і президентом України Володимиром Зеленським у пошуках подальшого шляху.
Останніми тижнями Макрон прийняв глав військових відомств більш ніж 30 країн і міністрів оборони основних військових держав Європи. Разом із прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером він збирає 37 країн, які готують військову підтримку Києву після досягнення припинення вогню.
При цьому давні стосунки Макрона з Трампом дають йому важливу роль, зазначає видання:
"Макрон вважає, що Трамп цінує особисті зв'язки, кажуть люди, знайомі з його мисленням. Французький президент сказав помічникам, що, хоча Трамп не дуже хороший слухач, якщо ви знайдете правильний аргумент, ви зможете привернути його увагу".
І оскільки західні лідери намагаються відреагувати на зусилля Трампа з перебудови світового порядку, цей зв'язок допомагає поставити Макрона на центральну позицію. Французькі виборці також привітали повернення Макрона в міжнародну увагу, піднявши його рейтинг схвалення близько до рівня, який він тримав до парламентських виборів минулого року.
Однак спроби Макрона зміцнити свої відносини з Білим домом стикаються з серйозними перешкодами, пише видання.
У будь-якому разі, розміщення європейських військ в Україні нестиме серйозні ризики, сказав один європейський чиновник, тим паче, якщо цей крок допоможе Україні протистояти тиску США, спрямованому на врегулювання відносин із Путіним.
Раніше Путін відмовився від пропозиції про повне припинення вогню в Україні. Натомість він погодився на тимчасове припинення атак на енергетичну інфраструктуру України. Також Путін заявив, що ключовою умовою для початку мирного врегулювання є припинення поставок Україні західних озброєнь і розвідувальної інформації.
Раніше Еммануель Макрон заявляв, що Росія не має права голосу в питанні присутності миротворчих військ на території України. Він також разом із канцлером Німеччини Олафом Шольцем пообіцяв, що їхні країни продовжать надавати Україні військову допомогу.