У США вважають, що Росія затягує переговори щодо продовження договору СНВ-III / фото ua.depositphotos.com

Адміністрація президента США Дональда Трампа готова перевести ядерні боєприпаси, які знаходяться на зберіганні, в бойовий стан, щоб натиснути на Москву в переговорах щодо скорочення стратегічних наступальних озброєнь.

Про це повідомляє Politico, посилаючись на три джерела, знайомих з ситуацією.

"Адміністрація Трампа попросила військових оцінити, наскільки швидко вони можуть зняти зі зберігання ядерну зброю і завантажити її на бомбардувальники і підводні човни, якщо термін дії Договору про контроль над озброєннями з Росією все ж завершить свою дію в лютому", - наголошується в публікації.

За їх словами, запит до Стратегічного командування США в Небрасці є частиною стратегії тиску на Москву з метою укладення нового договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь перед виборами президента в США.

У США вважають, що Росія затягує переговори в надії на перемогу на виборах Джо Байдена, який нібито пообіцяв продовжити новий договір СНВ на більш вигідних для росіян умовах.

Адміністрація Трампа "намагається створити стимул, і це реальний стимул для росіян сісти і почати переговори".

Однак колишні високопоставлені представники Служби контролю над озброєннями і військові вважають цей крок ризикованим.

"Це дуже нерозумно... абсолютно безглуздо погрожувати (переведенням зброї у бойовий стан - ред.). Це стає допустимим тільки в тому випадку, якщо інша сторона не може цього зробити. Росіяни теж можуть це зробити", - сказав колишній чиновник Республіканської партії з контролю над озброєннями.

Читайте такожPolitico: 2020 рік став точкою смерті дипломатії

Що таке договір СНВ-III:

  • Договір між Росією і США про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь, СНВ-III - двосторонній договір між Росією і США щодо подальшого взаємного скорочення арсеналів розгорнутих стратегічних ядерних озброєнь.
  • Договір був підписаний президентами Дмитром Медведєвим і Бараком Обамою 8 квітня 2010 року в Празі і набув чинності 5 лютого 2011 року.
  • Договір розрахований на 10 років з можливим продовженням за взаємною домовленістю сторін на 5 років. Таким чином, кінець його дії - в лютому 2021 року. Після цього сторони повинні прийти до нової угоди або продовжити діючі домовленості.
  • Договором передбачено скорочення розгорнутих ядерних боєзарядів до 1550 одиниць, міжконтинентальних балістичних ракет, балістичних ракет підводних човнів і важких бомбардувальників - до 700 одиниць
  • У червні 2020 року в США заявляли, що будуть продовжувати наполягати на тому, щоб Китай приєднався до їхніх переговорів з Росією за новою угодою на зміну СНВ-III.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram