Євросоюз посилить санкції проти Лукашенка  / фото REUTERS

В Європейському Союзі ще не завершили технічну роботу з метою запровадження санкцій проти Олександра Лукашенка та представників його режиму через придушення мирних протестів у Білорусі.

Про це у Брюсселі заявив речник із закордонних справ і політики безпеки у Європейській службі зовнішніх зв'язків Петер Стано під час онлайн-брифінгу для журналістів.

"Робота щодо цього досі триває. У Раді ЄС обговорюється другий етап санкцій", - сказав Стано.

Він наголосив, що як тільки буде досягнуто остаточної згоди щодо фінального нового санкційного списку, його буде схвалено і оголошено.

Речник ЄС додав, що у Білорусі досі не налагоджено всебічний діалог для пошуку рішень з метою врегулювання кризи в країні.

Читайте такожПротести в Білорусі: кількість затриманих збільшується, студенти й робітники мітингують (оновлено)

Вибори в Білорусі: протести і санкції проти Лукашенка

  • 2 жовтня Європейський Союз офіційно запровадив санкції проти 40 представників режиму Лукашенка, причетних до придушення мирних протестів та фальсифікацію президентської виборчої кампанії у Білорусі. У списку самого Лукашенка не було.
  • 12 жовтня віце-президент Європейської комісії Жозеп Боррель пояснив, що санкції проти Лукашенка введуть через відсутність волі вести переговори про мирне вирішення ситуації у Білорусі. Усі країни ЄС погодились з пропозицією розширити список осіб, проти яких запроваджуються санкції.
  • 20 жовтня Боррель заявив, що жодна країна Євросоюзу не чинить спротиву стосовно запровадження санкцій проти Лукашенка в рамках підготовки другого раунду обмежувальних заходів щодо білоруської влади. За його словами, розпочалася технічна робота з метою підготовки запровадження санкцій.
  • 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, за Олександра Лукашенка проголосували 80,1% виборців, за його головного опонента Світлану Тіхановську - 10,1%.
  • Після оголошення результатів виборів країну охопили акції протесту. Силовики затримують учасників мітингів і застосовують до них силу, відкривають політично мотивовані справи проти опозиціонерів.
  • 23 вересня в Мінську відбулася таємна інавгурація Лукашенка.
  • 13 жовтня Тіхановська оголосила Лукашенку народний ультиматум. Лідер білоруської опозиції заявила, що до 25 жовтня мають виконати три вимоги: Лукашенко повинен оголосити про відставку, має припинитися насильство на вулицях, мають звільнити всіх політв'язнів.
  • Сьогодні, 26 жовтня, в Білорусі почався загальний страйк.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram