Літні люди поділилися речами, про які хотіли не хвилюватися у молодості / фото ua.depositphotos.com

Фінансові проблеми, негаразди у стосунках, побоювання за власне здоров'я. Протягом усього життя люди завжди про щось хвилюються. Проте вже у літньому віці багато хто шкодує, що витрачав багато часу на хвилювання про деякі речі, пише HuffPost

За даними Американської психологічної асоціації, близько третини людей повідомляють, що майже щодня відчувають стрес. Деякі з цих занепокоєнь неймовірно обґрунтовані. Вартість життя абсурдно висока, проблеми зі здоров'ям можуть викликати сильну тривогу. Однак є безліч інших сценаріїв, над якими ми часто роздумуємо, але які не варті того. 

Щоб перевірити, наскільки це правда, HuffPost поспілкувався з людьми у віці 80, 90 і 100 років, щоб дізнатися їхні думки про те, про що вони турбувалися, коли були молодшими. І виявилося, що вони даремно витрачали час на те, що може турбувати вас зараз. 

Відео дня

Вони хотіли б, щоб їм було байдуже, що про них думають люди.

Джекі Стрікер, якій 100 років і яка живе в Сент-Джонс-Медоуз у Рочестері, штат Нью-Йорк, сказала, що в підлітковому віці їй "було важливо, що про мене думають люди".

Хоча це хвилювало її в молоді роки, з віком те, що інші думають про неї стало не настільки важливим.

"Іноді люди не люблять тебе, і ти нічого не можеш з цим вдіяти. Вони самі навіть не знають, чому, тому я про це не хвилююся", – наголосила жінка.

Вони не хотіли б так сильно переживати за результат деяких ситуацій.

На запитання, про що, на його думку, молодим людям слід менше турбуватися, Кенні Венс, 80-річний музикант, який живе між Нью-Йорком і Флоридою, відповів HuffPost, що результат деяких ситуацій повинен викликати менше занепокоєння.

"Якщо ви думаєте про результат до того, як пройдете через процес, то це просто щось у вашій уяві – це не пов'язано з реальністю", – каже він. 

Замість того, щоб переосмислювати ситуацію або дозволяти своєму негативу заважати вам щось робити, просто почніть. 

Вони хотіли б не турбуватися про те, що їм буде нудно на пенсії.

87-річна Рут Снайдерман-Воркс каже, що вона дуже хвилювалася про вільний час, який у неї з'явиться після виходу на пенсію. Снайдерман-Воркс була співвласницею художньої галереї у Філадельфії разом зі своїм чоловіком, Ріком Снайдерманом, понад 50 років.

"Я дуже переживала про закриття галереї і про те, що я буду робити з собою цілими днями після того, як я була при справі 52 роки. З того часу здається, що дні пролітають непомітно. Ми живемо в квартирі на вулиці, де так багато людей, з якими ми можемо спілкуватися", – розповіла жінка.

Подружжя каже, що вони залишаються соціально активними, зустрічаючись з колишніми співробітниками, колишніми клієнтами, друзями, художниками і людьми – молодими і літніми.

Вони хотіли б не перейматися своїм зовнішнім виглядом.

"Я багато хвилювалася через зовнішність, про яку перестала турбуватися в 40-50 років. Чи правильно я була одягнена? Чи добре я виглядала? Я була дуже висока і дуже худа, і завжди хвилювалася, що є дивачкою", – розповіла HuffPost 91-річна Наомі Голдріч, яка мешкає в Каліфорнії.

Вона додала, що зовнішній вигляд став для неї дуже важливим, особливо в старших класах, коли дівчата прагнули мати певний вид светру або певний вид взуття.

"А я з бідної родини. У нас не було грошей, щоб купити ці туфлі і цей светр", – сказала вона.

З часом Ґолдріч зрозуміла, що зовнішній вигляд насправді не такий вже й важливий. 

"Поки я була чистою і доглянутою, моя зовнішність не мала значення. Що дійсно мало значення, так це те, що я робила – і я вирішила змінити своє життя. Я вступила до юридичної школи і почала жити своїм життям, не переймаючись про зовнішність", – додала жінка. 

Вони не хотіли б не думати про кінець світу.

"Я пам'ятаю, коли мені було, можливо, 5 років... дорослі говорили про кінець світу. Я пам'ятаю, як довго дивилася у вікно, чекаючи, коли це станеться", – розповіла Діана Джонсон, 85-річна жителька Коннектикуту. 

Для неї це було на початку 1940-х років, коли вирувала Друга світова війна, а Сполучені Штати оговтувалися від бомбардування Перл-Гарбору. Зараз люди можуть бути стурбовані політичними чварами або наслідками зміни клімату. Все це реальні проблеми, і, як і тоді, багато людей у сучасному світі не захищені від цих ситуацій. Проте не варто заганяти себе в стрес через ситуації, які, можливо, ніколи і не стануться. 

Вони хотіли б, щоб люди не турбувалися про те, щоб помститися комусь.

Боб Уілер, 82-річний житель Коннектикуту, каже, що він ніколи в житті не хвилювався про це, але бачить, як багато людей навколо нього переймаються однією річчю – помстою. Це є марною тратою вашого часу. 

Дехто ж взагалі не хвилювався – і це пішло їм на користь.

Джеррі Шперл, 87-річний житель Нью-Джерсі, сказав, що замість того, щоб хвилюватися про ситуацію, він проводив дослідження, щоб зробити необхідні та обґрунтовані зміни. Занепокоєння лише відволікає увагу, вважає він.

"Викиньте все з голови – зосередьтеся на реальних речах, а не на тому, що може статися", – каже Шперл.

Вас також можуть зацікавити новини: